Հունաստանի վարչապետ Ալեքսիս Ցիպրասը Twitter-ի իր միկրոբլոգից հեռացրել է իր անգլերեն գրառումը, որտեղ թուրք ռազմական օդաչուներին անվանել էր «նյարդային»: Սակայն մնացել է նույն գրառումը իր միկրոբլոգի հունական տարբերակում, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Ավելի վաղ Ցիպրասը դիմելով Թուրքիայի վարչապետ Ահմեդ Դավութօղլուին, նշել էր, որ բարեբախտաբար հույն օդաչուներն այդքան նյարդային չեն, որքան թուրքերինը՝ ռուսների նկատմամբ:
Սովորաբար Թուրքիան ամեն օր տասնյակ անգամներ խախտում է Հունաստանի օդային տարածքը: Նոյեմբերի սկզբից ավելի քան 50 նման խախտում է արձանագրվել, սակայն, ըստ Հունաստանի Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի տվյալների, այն բանից հետո, երբ թուրքական ավիացիոն խոցեց ռուսական «Սու-24» ռազմական օդանավը, Անկարան կտրուկ նվազեցրել է Հունաստանի օդային տարածքի սադրիչ խախտումների թիվը:

Премьер-министр Греции Алексис Ципрас удалил из своего микроблога в Twitter на английском языке сообщение, где назвал турецких военных летчиков «нервными», сообщение осталось в греческой версии его микроблога, передает РИА Новости
Ранее Ципрас заявил турецкому премьеру Ахмету Давутоглу, что, к счастью, греческие военные летчики не такие нервные, как турецкие по отношению к российским.
Обычно Турция ежедневно совершает десятки нарушений воздушного пространства Греции. С начала ноября было более 50 нарушений. Однако, по данным Генштаба Вооруженных сил Греции, после того, как турецкая военная авиация сбила российский Су-24, Анкара резко сократила провокационные нарушения воздушного пространства Греции.