Մոսկովյան Պետական հանրախանութում տեղի է ունեցել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին նվիրված նոր օծանելիքի շնորհանդեսը: Այդ մասին ասված է Facebook-ում Leaders ամսագրի էջում: Օծանելիքը Leaders Number One անվանումն է ստացել:
Բույրի ստեղծմանը մասնակցել է օծանելիքի բելառուս մասնագետ Վլադ Ռեկունովը: Հավաքածուն թողարկվել է սահմանափակ քանակով` հազար օրինակից, 100 մլ ծավալով, սրվակի արժեքը մոտ 6 հազար ռուբլի է: Թե ինչ բաղադրիչներ են ներառվել օծանելիքում, չի հաղորդվում: Օծանելիքը կվաճառվի մինչեւ հունվարի 20-ը, տեղեկացնում է Lenta-ն:
Վաճառքից ստացված միջոցների մի մասը կտրամադրվի շտապ բուժման կարիք ունեցող երեխաներին եւ կծախսվի մանկատան համար ամանորյա նվերների գնմանը:
Օծանելիքի մասնագետները կարծում են, որ նման օծանելիքը ստեղծվել է փիառի նպատակով: «Ով ասես, ում պատվին ասես, կարող է օծանելիք ստեղծել: Ես չեմ փորձել այդ բույրը, բայց կարծում եմ, որ սովորական օծանելիք պիտի լինի», - ենթադրում է փորձագետը, որը հրաժարվել է իր անունը հայտնել: «Բույրի վերաբերյալ դատելու համար անհրաժեշտ է ծանոթանալ դրան, ինչ վերաբերում է նախագծին, հասկանալի փիառ է,-կարծում է Գալինա Աննին, որը Gala Anni Parfum օծանելիքի ապրանքանիշի հիմնադիրն է: Կարելի է օծանելիք ստեղծել Պուտինի, Հռոմի պապի, Դարթ վայդերի պատվին, դրա համար անհրաժեշտ չէ այն մարդու համաձայնությունն ու հավանությունը, ում նվիրված է օծանելիքը, բայց դա լավ տեղեկատվական միջոց է, լրագրողներին դա դուր է գալիս»:

В московском ГУМе прошла презентация новых духов, посвященных российскому президенту Владимиру Путину. Об этом говорится на странице журнала Leaders в Facebook. Парфюм получил название Leaders Number One.
В создании аромата участвовал белорусский парфюмер Влад Рекунов. Коллекция вышла ограниченным тиражом в тысячу экземпляров, цена за флакон объемом 100 миллилитров — около 6 тысяч рублей. Какие компоненты входят в состав парфюма, не уточняется. Продаваться они будут до 20 января, передаеет Lenta.
Часть средств, вырученных от продажи, будет направлена на помощь нуждающимся в срочном лечении детям и приобретение новогодних подарков для детского дома.
Парфюмерные эксперты, опрошенные корреспондентом «Ленты.ру», находят, что подобные духи создаются с целью пиара. «Кто угодно может сделать духи в честь кого угодно. Я не пробовал этот аромат, но думаю, что духи совершенно рядовые», — полагает эксперт, отказавшийся назвать свое имя. «Чтобы судить о аромате, надо с ним познакомиться, что же касается самого проекта – это такой понятный пиар, — считает Галина Анни, создательница парфюмерной марки Gala Anni Parfum. — Можно выпустить духи в честь Путина, в честь Папы Римского, в честь Дарта Вейдера, это не требует согласия и одобрения персоны, которой посвятили духи, но информационный повод получается неплохой, журналистам это нравится».