Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է ֆրանսիական Realease ընկերության նախագահ Ռեմի Մաքինաջյանին: Զրուցակիցները քննարկել են քաղաքաշինական, այդ թվում բնակելի շենքերի կառուցման եւ սպասարկման ենթակառուցվածքների զարգացմանն առնչվող ներդրումային ծրագրեր:
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ անդրադարձ է կատարվել նաեւ ֆրանսիական մի շարք հայտնի բրենդերի՝ Հայաստանում ներկայացված լինելու հնարավորությանը:
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ողջունել է ֆրանսիական ընկերության նախագահ պարոն Մաքինաջյանի ծրագրերն ու նախաձեռնությունները եւ հայտնել կառավարության աջակցությունը՝ դրանք կյանքի կոչելու գործում:

YEREVAN. - Armenia’s PM Hovik Abrahamyan today received the President of the French Release company Rémy Makinadjian. The interlocutors discussed investment projects related to urban development, including development of residential building construction and service infrastructures.
Reference was also made to the possibility of representing a number of famous French brands in Armenia, government representatives told Armenian News – NEWS.am.
PM Abrahamyan welcomed the plans and initiatives of Mr. Makinadjian and expressed government’s support for their implementation.