Հայաստանը Ռուսաստանից գազ կգնի 1000 խորանարդ մետրի դիմաց 150 դոլարով: Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ կնքված միջպետական արձանագրության համապատասխան փոփոխությունների նախագիծը այսօր՝ դեկտեմբերի 1-ին, հավանության է արժանացել կառավարության նիստում:
Հիշեցնենք, որ 2013-ի դեկտեմբերին Ռուսաստանը Հայաստանի հետ համաձայնագիր է կնքել 1000 խմ-ի դիմաց 189 դոլար գնով գազի մատակարարումների մասին: 2015-ին գինը նվազեց մինչեւ 165 դոլար՝ հայկական դրամի արժեզրկումից «Գազպրոմ Հայաստան» ընկերության վնասները փոխհատուցելու համար:
2016-ի ապրիլի 7-ին, Հայաստանի եւ Ռուսաստանի վարչապետների հանդիպումից հետո, հայտարարվեց 150 դոլար գինը:

YEREVAN. – Armenia will purchase natural gas from Russia at a price of $150 per 1,000 cubic meters, until the end of the coming year.
Draft of the respective changes to the Armenia-Russia interstate agreement was approved at Thursday’s Cabinet session of the Government of Armenia.
In December 2013, the aforesaid agreement was signed with respect to Russian gas supplies to Armenia at a price of $189 per 1,000 cubic meters.
In 2015, however, this price fell to $165 per 1,000 cubic meters.
And following the Armenian and Russian PMs’ talk on April 7, 2016, the price of $150 per 1,000 cubic meters was announced.