Հայաստանը Ռուսաստանից գազ կգնի 1000 խորանարդ մետրի դիմաց 150 դոլարով: Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ կնքված միջպետական արձանագրության համապատասխան փոփոխությունների նախագիծը այսօր՝ դեկտեմբերի 1-ին, հավանության է արժանացել կառավարության նիստում:
Հիշեցնենք, որ 2013-ի դեկտեմբերին Ռուսաստանը Հայաստանի հետ համաձայնագիր է կնքել 1000 խմ-ի դիմաց 189 դոլար գնով գազի մատակարարումների մասին: 2015-ին գինը նվազեց մինչեւ 165 դոլար՝ հայկական դրամի արժեզրկումից «Գազպրոմ Հայաստան» ընկերության վնասները փոխհատուցելու համար:
2016-ի ապրիլի 7-ին, Հայաստանի եւ Ռուսաստանի վարչապետների հանդիպումից հետո, հայտարարվեց 150 դոլար գինը:

Армения будет покупать от России газ по $150 за тысячу кубометров. Проект соответствующих изменений в межгосударственном протоколе между Арменией и Россией одобрен на заседании Правительства 1 декабря.
Напомним, что в декабре 2013 года Россия заключила соглашение с Арменией  по поставкам газа по $189 за тысячу кубометров. В 2015 году цена была снижена до $165, для компенсации убытков компании «Газпром Армения» от девальвации армянского драма. А 7 апреля 2016 года, по итогам встречи премьер-министров Армении и России, была объявлена цена в $150.