Ոստիկանությունը ձերբակալել է այն տղամարդուն, որը Ալաբամայի համալսարանական ավանում մարդկանց էր պատանդառել։ Պատանդներին ոչինչ չի սպառնում։ Իրավապահ մամինների աշխատակիցները մտել էին շենք տեղի ժամանակով 10։45-ին, հայտնում է BBC–ն։
Տասկալուսա քաաղքում, որտեղ գտնվում է համալսարանը, մի քանի փողոց է փակվել, դեպքի վայրում են մի քանի տասնյակ ոստիկաններ ու ՀԴԲ գործակալներ, նաեւ զրահամեքենա ու ուղղաթիռ, հայտնում են ամերիկյան լրատվամիջոցները։
«Սի Բի էս» հեռուստաալիքը հայտնում է, որ անհայտ հանցագործը մտել էր ավանում գտնվող բանկի շենք առավոտյան 8։30-ին, երբ այն դեռ փակ էր։ Դեռ հայտնի չէ, արդյոք հանցագործը հանցակիցներ էլ է ունեցել։
Նաեւ դեռ պարզ չէ, թե քանի մարդ էր պատանդառվել։ Պատանդների մեջ բանկի հաճախորդներ չեն եղել։
Վարկային հաստատության շենքը Ալաբամայի համալսարանի կամպուսի մոտ է գտնվում։ Բացի դրանից այնտեղ նաեւ մի քանի ռեստորաններ ու գրասենյակներ կան։

Мужчина, взявший заложников в кредитном кооперативе Алабамского университета, задержан полицией. Заложникам ничего не угрожает. Сотрудники правоохранительных органов проникли в здание около 10:45 утра по местному времени, передает BBC
В городе Таскалуса, где находится университет, перекрыты несколько улиц, на месте находятся несколько десятков полицейских и агентов ФБР, а также бронемашина и вертолет, сообщают американские СМИ.
В «Твиттере» Алабамского университета ранее сообщили о взятии в заложники и ограблении. Однако представитель местной полиции сказал журналистам, что на ограбление произошедшее не похоже.
Телеканал Си-би-эс передает, что неизвестный вошел в здание банковского учреждения около 8:30 утра, когда оно было еще закрыто. Пока неизвестно, были ли у нападавшего сообщники.
Также не ясно, сколько в итоге человек было взято в заложники. Посетителей среди заложников нет, только сотрудника кооператива, сообщили в полиции.
Здание кредитного учреждения находятся рядом с кампусом Алабамского университета. Кроме того, рядом находятся несколько ресторанов и офисов.