Երեւանի Շենգավիթ վարչական շրջանի դեղատներից մեկում փետրվարի 16-ին ուշ երեկոյան դանակահարված երիտասարդի վիճակը լավ է, պատրաստվում է դուրս գրվել հիվանդանոցից: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեցին «Աստղիկ» բժշկական կենտրոնից:
Դեղատան 25-ամյա աշխատողը հիվանդանոց էր տեղափոխվել ծայրահեղ ծանր վիճակում, դանակը մտել էր անմիջապես սիրտը:
Ըստ Քննչական կոմիտեի տարածած հաղորդագրության` դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ Քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով, այն է` դիտավորությամբ մեկ ուրիշին մարմնական վնասվածք պատճառելը կամ առողջությանն այլ ծանր վնաս պատճառելը: Նշանակվել են դատաբժշկական, դատակենսաբանական, դատահետքաբանական փորձաքննություններ: Կատարվում է նախաքննություն:
Մեր տեղեկություններով, դանակահարված երիտասարդը Մ.Հերացու անվան բժշկական համալսարանի ուսանող է, աշխատում էր դեղատանը` երեկոյան հերթափոխով:

Состояние молодого человека, получившего 16 февраля в одной из столичных аптек удар ножом в области сердца, хорошее. Он готовится к выписке из больницы.  Об этом Новости Армении –NEWS.am сообщили в ереванском медцентре «Астхик».
25-летний сотрудник аптеки был доставлен в больницу в крайне тяжелом состоянии, нож попал  ему прямо в сердце.
Согласно сообщению, распространенному Следственным комитетом, по данному факту возбуждено уголовное дело по 1 части 112 статьи УК Армении  (умышленное причинение другому человеку телесного повреждения или иного тяжкого вреда здоровью).
Назначены экспертизы. Ведется следствие.
Согласно нашим сведениям, пострадавший молодой человек является студентом Ереванского государственного медицинского университета имени  Гераци. Он работал в аптеке в вечернюю смену.