Հաջորդ խորհրդարանում իր տեղն ու դերը կունենա Հայ ազգային կոնգրեսը, որի հետ ՕԵԿ-ը պատրաստ է համագործակցել ամենատարբեր հարցերի շուրջ: Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 11-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՕԵԿ խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը: Նա նաեւ անդրադարձավ առկա քաղաքական իրավիճակին եւ նշեց, որ ներքաղաքական կյանքը թեւակոխել է ակտիվ փուլ, եւ ողջունեց քաղաքական ուժերի ակտիվ աշխատանքը:
«Ես կողմ եմ, որ երկրում լինի ուժեղ, ամուր ընդդիմություն»,- հայտարարեց պատգամավորը՝ հավելելով, թե ընդդիմությունն իր ակտիվությամբ դրդում է իշխանությանը լավ աշխատելուն: Հեղինե Բիշարյանը միաժամանակ հավելեց, որ բացառում է արտահերթ ընտրությունների անցկացումը, ինչի մասին հայտարարում է ՀԱԿ-ը:
«Չեմ պատկերացնում նման բան»,-նկատեց Բիշարյանը եւ հավելեց, որ իր քաղաքական կենսագրությունը թույլ է տալիս ասել, որ արտահերթ ընտրություններ չեն լինելու:

В следующем парламенте Армянский национальный конгресс будет иметь свое место и роль, и партия «Оринац еркир» готова сотрудничать с ним по поводу самых разных вопросов. Об этом на встрече с журналистами 11 ноября заявила глава парламентской фракции партии «ОЕ» Егине Бишарян. Она также коснулась нынешней политической ситуации, отметив, что внутриполитическая жизнь вступила в активную фазу, и приветствовала активную работу политических сил.
«Я за то, чтобы в стране была сильная, крепкая оппозиция», – заявила депутат, добавив, что своей активностью оппозиция побуждает власти работать хорошо. При этом Егине Бишарян отметила, что она исключает проведение внеочередных выборов, которых требует АНК.
«Ничего такого я не представляю», – сказала Бишарян и добавила, что ее политическая биография позволяет сказать, что внеочередных выборов не будет.