Ամերիկյան զինվորականները Սիրիայում հարվածների ժամանակ լավ ներկայացրեցին ԱՄՆ-ն եւ ամբողջ աշխարհը: Այս մասին Twitter-ում գրել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը:
«Շնորհավորում եմ մեր զինվորական կանանց եւ տղամարդկանց, որ այդքան լավ ներկայացրեցին ԱՄՆ-ն եւ ամբողջ աշխարհը Սիրիայում հարձակման ժամանակ»,- Թրամփի գրառումն է մեջբերում Gazeta-ն:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 6-ի լույս 7-ի գիշերն ԱՄՆ-ն հրթիռային հարված հասցրեց Սիրիայի Հոմս նահանգում ավիաբազայի ուղղությամբ: ԱՄՆ նախագահը հայտարարել է, որ հրամայել է հարվածներ հասցրել Սիրիայում ավիաբազայի ուղղությամբ, որտեղից, նրա խոսքով, իրականացվել է իրաքյան Իդլիբ նահանգում ենթադրյալ քիմիական հարձակումը:

Американские военные хорошо представили Соединенные Штаты и мир во время удара по Сирии. Об этом написал в своем твиттере президент США Дональд Трамп.
«Поздравляю наших великих военных мужчин и женщин с тем, что они так хорошо представили Соединенные Штаты и весь мир в атаке на Сирию», — написал он, передает Gazeta.
Напомним, в ночь на 7 апреля США нанесли ракетный удар по авиабазе в Сирии, в районе провинции Хомс. Президент США Дональд Трамп заявил, что отдал приказ нанести удар по авиабазе в Сирии, с которой, по его словам, якобы была совершена предполагаемая химическая атака в провинции Идлиб. Российская сторона приостановила действие Меморандума о предотвращении инцидентов и обеспечении безопасности полетов авиации в ходе операций в Сирии, заключенного с США.