Ամերիկյան զինվորականները Սիրիայում հարվածների ժամանակ լավ ներկայացրեցին ԱՄՆ-ն եւ ամբողջ աշխարհը: Այս մասին Twitter-ում գրել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը:
«Շնորհավորում եմ մեր զինվորական կանանց եւ տղամարդկանց, որ այդքան լավ ներկայացրեցին ԱՄՆ-ն եւ ամբողջ աշխարհը Սիրիայում հարձակման ժամանակ»,- Թրամփի գրառումն է մեջբերում Gazeta-ն:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 6-ի լույս 7-ի գիշերն ԱՄՆ-ն հրթիռային հարված հասցրեց Սիրիայի Հոմս նահանգում ավիաբազայի ուղղությամբ: ԱՄՆ նախագահը հայտարարել է, որ հրամայել է հարվածներ հասցրել Սիրիայում ավիաբազայի ուղղությամբ, որտեղից, նրա խոսքով, իրականացվել է իրաքյան Իդլիբ նահանգում ենթադրյալ քիմիական հարձակումը:

The US militaries represented the US to the entire world to its fullest, wrote the US president Donald Trump on Twitter. “Congratulations to our great military men and women for representing the United States, and the world, so well in the Syria attack,” wrote Trump.
As reported earlier, the US missiles attacked the air base of the Syrian province of Homs on April 6 and 7. The US president announced, that he had ordered the attack on the air base in Syria, where, according to him, there was carried out an alleged chemical attack in the Iraqi province of Idlib, reports Gazeta.