Վենեսուելայի մայրաքաղաք Կարակասում ընդդիմության հերթական երթի արդյունքում առնվազն 57 մարդ վնասվածք է ստացել, հաղորդում է Nacional պարբերականը:
Նրանցից շատերը թունավորվել են արցունքաբեր գազից, որը կիրառել են ոստիկանները: Եվս մեկ տղամարդ գանգուղեղի վնասվածք է ստացել:
Բողոքի ակցիայի ընթացքում առնվազն 18 մարդ ձերբակալվել է: Սա մեկ շաբաթվա ընթացքում արդեն չորրորդ ցույցն է Կարակասում: Ընդդիմությունն այդ կերպ բողոքն է արտահայտում երկրի Գերագույն դատարանի որոշման դեմ, որով սահմանափակվում են խորհրդարանում ընդդիմության լիազորությունները:

По меньшей мере, 57 человек получили ранения в ходе очередного марша оппозиции в столице Венесуэлы Каракасе, пишет РИА Новости со ссылкой на газету Nacional.
По данным издания, большинство пострадавших отравились слезоточивым газом, который против них применили полицейские. Еще один мужчина получил травму черепа.
Отмечается, что в ходе протестов были задержаны не менее 18 человек.
Это была уже четвертая за неделю демонстрация оппозиционных сил в Каракасе, протестующих против недавних решений Верховного суда, резко ограничивших полномочия оппозиционного парламента. Сами решения уже отменены, теперь оппозиция требует смещения членов ВС страны.