Ֆրանսիայի հյուսիսում քուրդ եւ աֆղան միգրանտների միջեւ զանգվածային բախումների հետեւանքով փախստականների ճամբարն ամբողջությամբ այրվել է: Տեղական իշխանությունների տվյալներով՝ միջադեպի հետեւանքով առնվազն 6 մարդ է վիրավորվել, 10 միգրանտ էլ տուժել է ծեծկռտուքի ժամանակ:
DW-ի փոխանցմամբ՝ ոստիկանության CRS հատուկ ստորաբաժանման զինվորները փորձել են անկարգությունների ժամանակ վերահսկողության տակ վերցնել իրադրությունը: Ոստիկանները նաեւ քարեր են նետել:
Ըստ AFP-ի՝ ճամբարի շուրջ 300 փայտե կառույցներն ամբողջությամբ այրվել են: Ճամբարի շուրջ 1500 բնակիչներ, հիմնականում՝ իրաքյան քրդեր, տարհանվել են: Նրանց ժամանակավոր բնակավայրերում կտեղավորեն:

A refugee camp in the north of France has burned down to ashes after mass clashes between the Kurdish and Afghan migrants on Tuesday.
According to the local authorities, six people were wounded during the clashes and at least ten people were injured as a result of the fire, DW reported.
Soldiers of the special forces of the Republican Security Companies tried to control the situation during disorders.
Over 300 wooden constructions of the camp burned down completely. About 1,500 inhabitants of the camp, mostly Iraqi Kurds, were evacuated.