Ֆրանսիայի հյուսիսում քուրդ եւ աֆղան միգրանտների միջեւ զանգվածային բախումների հետեւանքով փախստականների ճամբարն ամբողջությամբ այրվել է: Տեղական իշխանությունների տվյալներով՝ միջադեպի հետեւանքով առնվազն 6 մարդ է վիրավորվել, 10 միգրանտ էլ տուժել է ծեծկռտուքի ժամանակ:
DW-ի փոխանցմամբ՝ ոստիկանության CRS հատուկ ստորաբաժանման զինվորները փորձել են անկարգությունների ժամանակ վերահսկողության տակ վերցնել իրադրությունը: Ոստիկանները նաեւ քարեր են նետել:
Ըստ AFP-ի՝ ճամբարի շուրջ 300 փայտե կառույցներն ամբողջությամբ այրվել են: Ճամբարի շուրջ 1500 բնակիչներ, հիմնականում՝ իրաքյան քրդեր, տարհանվել են: Նրանց ժամանակավոր բնակավայրերում կտեղավորեն:

Лагерь для беженцев на севере Франции сгорел дотла после массовой драки между курдскими и афганскими мигрантами. По данным местных властей, в ходе поножовщины в ночь на вторник, 11 апреля, были ранены шесть человек, еще как минимум 10 человек пострадали в результате пожара, передает «Немецкая волна»
Бойцы спецподразделения полиции CRS пытались взять ситуацию под контроль во время беспорядков, сообщает AFP, замечены случаи, когда в полицейских бросали камнями.
Примерно 300 деревянных построек лагеря сгорели до основания. Огонь был виден на расстоянии многих километров. Около 1500 обитателей лагеря эвакуированы, в основном это иракские курды. Они будут размещены во временных жилищах.