Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզին հայտարարել է, որ նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում կքվեարկի Էմանուել Մակրոնի օգտին: Նա այս մասին գրել է Facebook-ի իր էջում:
Նրա կարծիքով՝ երկրորդ թեկնածու «Ազգային ճակատ» կուսակցության առաջնորդ Մարին Լը Պենի հաղթանակի դեպքում Ֆրանսիային «շատ լուրջ հետեւանքներ» կսպասեն:
«Այդ պատճառով նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում ես կքվեարկեմ Էմանեւել Մակրոնի օգտին: Սա չի նշանակում նրա ծրագրին աջակցություն, սա պատասխանատվության ընտրություն է»,- գրել է Սարկոզին:

Бывший президент Франции Николя Саркози заявил, что проголосует во втором туре выборов главы государства за кандидата Эммануэля Макрона. Об этом он написал в своем фейсбуке.
По его мнению, в случае победы второго кандидата — лидера правой партии «Национальный фронт» Марин Ле Пен — Францию ожидают «очень серьезные последствия».
«Поэтому я буду голосовать во втором туре президентских выборов за Эммануэля Макрона. Это не является поддержкой его программы, это выбор ответственности», — написал Саркози, передает Gazeta