Քենիան, Հայաստանը եւ Արգենտինան այն երկրներն են, որոնք ամենից շատ են պատրաստ իրենց մոտ փախստականներ ընդունելուն: Այս մասին մայիսի 28-ին հայտարարեց Kantar Public ընկերության մեթոդիկայի հարցերով տնօրեն Հայկ Գյուզալյանը՝ Aurora Dialogues-ի ինտերակտիվ քննարկումների երկրորդ օրը ներկայացնելով «Ավրորա-2017» մարդասիրության ցուցիչի արդյունքները (ֆոտոռեպորտաժ):
«Ավրորա-2017» մարդասիրության ցուցիչի տվյալների համաձայն՝ Քենիայում հարցվածների 87 տոկոսը իր երկրում փախստականներին ընդունելու պատարստակամություն է հայտնել, Հայաստանում՝ 80 տոկոսը, Արգենտինայում՝ 68 տոկոսը: «Ռուսաստանը (17 տոկոս), Ճապոնիան (22 տոկոս) եւ Թուրքիան (31 տոկոս) փախստականներին ընդունելու հարցում հակառակ կողմում են հայտնվել»,- նշեց Հայկ Գյուզալյանը:

Kenya, Armenia, and Argentina are more ready to take refugees than any other country, Kantar Public Methods Director Hayk Gyuzalyan said on Sunday within the framework of the discussion series of Aurora Dialogues (PHOTOS).
According to the Aurora Humanitarian Index 2017, 87% of respondents in Kenya expressed readiness to host refugees, 80% - in Armenia, and 68% - in Argentina.
"Russia (17%), Japan (22%) and Turkey (31%) appeared on the opposite side from the point of view of acceptance of refugees," Hayk Gyuzalyan noted.