Քենիան, Հայաստանը եւ Արգենտինան այն երկրներն են, որոնք ամենից շատ են պատրաստ իրենց մոտ փախստականներ ընդունելուն: Այս մասին մայիսի 28-ին հայտարարեց Kantar Public ընկերության մեթոդիկայի հարցերով տնօրեն Հայկ Գյուզալյանը՝ Aurora Dialogues-ի ինտերակտիվ քննարկումների երկրորդ օրը ներկայացնելով «Ավրորա-2017» մարդասիրության ցուցիչի արդյունքները (ֆոտոռեպորտաժ):
«Ավրորա-2017» մարդասիրության ցուցիչի տվյալների համաձայն՝ Քենիայում հարցվածների 87 տոկոսը իր երկրում փախստականներին ընդունելու պատարստակամություն է հայտնել, Հայաստանում՝ 80 տոկոսը, Արգենտինայում՝ 68 տոկոսը: «Ռուսաստանը (17 տոկոս), Ճապոնիան (22 տոկոս) եւ Թուրքիան (31 տոկոս) փախստականներին ընդունելու հարցում հակառակ կողմում են հայտնվել»,- նշեց Հայկ Գյուզալյանը:

Кения, Армения, и Аргентина – страны, которые больше всех готовы принять у себя беженцев. Об этом 28 мая заявил директор компании Kantar Public по линии методики Айк Гюзалян, представляя в ходе второго дня интерактивных обсуждений «Aurora Dialogues» результаты гуманитарного показателя «Аврора-2017» (фоторепортаж).
Согласно данным гуманитарного показателя «Аврора-2017», 87% опрошенных в Кении выразили готовность принять у себя в стране беженцев, 80% - в Армении, и 68% - в Аргентине. «Россия (17%), Япония (22%) и Турция (31%) оказались на противоположной стороне с точки зрения принятия беженцев», - отметил Айк Гюзалян.