Ոչ թե միայն կարողանում ենք մեր ձեռք բերված հաղթանակներին տեր կանգնել, դաժե երիտասարդները դա վայելում են արդեն: Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 28-ին, Սարդարապատի հուշահամալիրում լրագրողների հետ զրույցում նշել է ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, Երկրապահ կամավորների միության վարչության նախագահ, գեներալ Մանվել Գրիգորյանը։
Նրա խոսքով, առանց խնդիրների առաջընթաց չի լինում, խնդիրները պետք է լինեն, որ դրանց լուծումներ գտնելու ընթացքում զարգանանք:
Ինչ վերաբերում է սահմանին տիրող իրավիճակին ու գրանցվող զոհերին, Մանվել Գրիգորյանն ասաց. «Դե բա սահման ենք պահում, բա թշնամու հետ պատերազմում ենք։ Հազար տարուց ավելի մեր մուսուլման հարեւանների հետ պատերազմի մեջ ենք: Դաժե երբ Սովետմիություն ա եղել, հազար անգամ ավելի հայ մարդ ա կյանքը նվիրել, քանց հիմա, երբ անկախ պետություն ենք»։
Գեներալն անդրադարձավ նաեւ «Ազգ-բանակ» հայեցակարգի մասին՝ նշելով. «Դաժե աջակցում ենք, չեմ իմանում ՝ ով ոնց է մեկնաբանում, բայց էս ֆորմեն հարգելու համար է»,- ասաց Մանվել Գրիգորյանը՝ ցույց տալով իր կողքին կանգնած ազատամարտիկների համազգեստը:

We can not only be the masters of our victories, but also make the youth enjoy this.
Deputy of the National Assembly (NA) from the Republican Party of Armenia (RPA) faction, General Manvel Grigoryan, who is the Chairman of Yerkrapah Volunteer Union (YVU), told the aforementioned to journalists in Sardarapat Memorial Complex on Sunday.
In his words, there can be no progress without problems: there must be problems for people to develop when finding solutions to them.
Referring to the border situation and victims, Grigoryan said: “We are defending the border and fighting against the enemy. We have been in war with our Muslim neighbors for over thousands of years. Even during the Soviet Union much more Armenians sacrificed their lives then now that we are an independent state.”
The journalists also inquired about Grigoryan’s stance on the nation-army doctrine, to which the general noted that YVU welcomes and supports the initiative.