ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր՝ հունիսի 16-ին, շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական նկարիչ, քանդակագործ Լեւոն Թոքմաջյանին ծննդյան 80-րդ տարեդարձի առթիվ՝ մաղթելով առողջություն, արեւշատություն եւ ստեղծագործական նոր հաջողություններ:
«Դուք հայ կերպարվեստի եւ քանդակագործության երախտավորներից եք, որի ողջ ստեղծագործությունը արվեստին անմնացորդ ծառայության եւ նվիրումի վկայություն է:
Բարձր վարպետությամբ եւ տաղանդի բացառիկ ուժով ստեղծված Ձեր աշխատանքները մեր կյանքի ու առօրյայի անբաժանելի մասն են, իսկ Մարտիրոս Սարյանի՝ Երեւանի սրտում գտնվող Ձեր հեղինակած արձանը արվեստագետի ինքնատիպ ձեռագրի ուրույն դրսեւորում է»,-ասված է Հանրապետության նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Армении Серж Саргсян 16 июня направил поздравительное послание народному художнику Армении, скульптору Левону Токмаджяну в связи с 80-летием.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе главы государства, Саргсян пожелал юбиляру здоровья, благополучия и новых творческих успехов.
«Вы принадлежите к числу преданных служителей армянского изобразительного и скульптурного искусства, все творчество которого свидетельствует о преданности и служению искусству без остатка. Созданные с высоким мастерством и силой исключительного таланта Ваши работы – неделимая часть нашей жизни и повседневности, а установленный в сердце Еревана памятник Мартиросу Сарьяну вашего авторства – своеобразное проявление самобытного почерка деятеля искусства», – отмечено в послании президента Армении.