Դերասան Արմեն Ջիգարխանյանը ոստիկանությունում հաղորդում է ներկայացրել իր կնոջ՝ Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայայի դեմ, հաղորդում է Mash թելեգրամի-ալիքը։
Դերասանը Վիտալինային մեղադրել է իբր իրեն սպանելու փորձի մեջ՝ ունեցվածքին տիրանալու նպատակով։ ԱԼիքի տվյալներով, Արմեն Ջիգարխանյանը վերջին տարիներին իր ամբողջ ունեցվածքը գրանցել է կնոջ անունով։
Մի քանի օր առաջ Վիտալինան դիմել էր ոստիկանություն՝ խնդրելով գտնել եւ տուն վերադարձնել իր փախած ամուսնուն։ Նրան գտել էին Մոսկվայի կլինիկաներից մեկում, որտեղ դերասանին տեղափոխել էին ծանր վիճակում։ Ջիգարխանյանը կտրականապես հրաժարվել է հանդիպել կնոջ հետ, հաղորդում է Life-ը։

Актёр Армен Джигарханян подал заявление в полицию на свою жену Виталину Цымбалюк-Романовскую, сообщает телеграм-канал Mash.
Актёр якобы обвинил Виталину в попытках его убить, чтобы окончательно завладеть всем его имуществом. По данным канала, за последние пару лет Армен Борисович переписал на супругу всё, что ему принадлежало.
Несколько дней назад жена актёра Армена Джигарханяна Виталина обратилась в полицию Москвы с просьбой помочь вернуть домой её сбежавшего мужа. Ей удалось найти его в одной из клиник столицы, куда актёр был доставлен в тяжёлом состоянии. Встретиться со своей супругой Джигарханян наотрез отказался, передает Life.