ԱՄՆ նախագահի բարձրաստիճան խորհրդականները պահանջում են, որ ավելի ագրեսիվ գործողություններ ձեռնարկվեն Ռուսաստանի դեմ, հայտնում է  New York Times թերթը։
Պարբերականի տվյալներով՝ Թրամփի աշխատակազմը դիտարկում է «լրացուցիչ պատժամիջոցներ ու այլ միջոցառումներ»։ Ընդ որում պաշտոնյանեըր հայտնում են, որ պարզ չէ, թե որքան հեռու է պատրաստ գնալ ԱՄՆ առաջնորդն այս հարցում։ Պարբերականի զրուցակիցները պնդում են, որ Թրամփն հետզհետե ավելի է համոզվում, որ Ռուսաստանը վտանգավոր է, սակայն մինչև հիմա նա հրաժարվում էր խստացնել իր հրապարակային դիրքորոշումը։
Ավելի վաղ ԱՄՆ իշխանությունները՝ որպես Մեծ Բրիտանիայի իշխանությունների հետ «Սկրիպալի գործով» համերաշխության նշան, պահանջել էին, որ 60 ռուս դիվանագետներ լքեն երկիրը, իսկ հետո փակել էին Ռուսաստանի հյուպատոսությունը Սիեթլում։

Высокопоставленные советники президента США Дональда Трампа настаивают на более агрессивных действиях в отношении России после высылки из страны российских дипломатов, сообщает РИА Новости со ссылкой на газету New York Times.
По данным издания, администрация Трампа рассматривает «дополнительные санкции и другие меры». При этом чиновники заявляют, что неясно, насколько далеко готов зайти американский лидер. Собеседники издания утверждают, что Трамп все более убеждается в опасности России, однако до настоящего времени отказывался ужесточить свою публичную позицию.
Ранее власти США в знак солидарности с властями Великобритании по «делу Скрипаля» потребовали, чтобы 60 российских дипломатов покинули страну, а также закрыли генконсульство России в Сиэтле.