Ռուսաստանը ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդի նիստում լսեց հերթական սուտը, այն, ինչով Միացյալ Թագավորությունն արդեն փորձել է միջազգային հանրությանը մոլորության մատնել: Այս մասին հայտարարել է ՄԱԿ-ում ՌԴ մշտական ներկայացուցիչ Վասիլի Նեբեզնյան Մեծ Բրիտանիայի նախաձեռնությամբ հրավիրված ԱԽ նիստում, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
Նրա խոսքով՝ Մոսկվան բրիտանական կողմին անչափ երախտապարտ է ՄԱԿ ԱԽ-ում քննարկումներ կազմակերպելու համար: «Մենք սրան շատ էինք սպասում, սակայն, ցավոք, այսօր այդպես էլ ոչ մի նոր բան չլսեցինք»,- ասել է դիվանագետը: «Երբ լսում եմ իմ որոշ գործընկերներին, թվում է, թե սա արդեն ոչ թե «Ալիսան հրաշքների երկրում է», այլ «Ալիսան հայելիների թագավորությունում»»,- հավելել է նա:
Նա կարծիք է հայտնել, որ արեւմտյան երկրներին «ճշմարտությունը» չի հետաքրքրում ոչ միայն այս հարցում: «Նրանք չեն լսում եւ չեն լսի, ռուսերեն դա կոչվում է՝ «դու նրանց Ֆոմայի մասին, իսկ նրանք՝ Երյոմայի»: Մենք այսօր նույն սուտը լսեցինք, այն, ինչով Միացյալ Թագավորությունն արդեն փորձել է միջազգային հանրությանը մոլորության մատնել, որ Մեծ Բրիտանիան մեզնից չստացավ հարցերի պատասխանները, որ մեզ առաջադրել էր»,- դիվանագետն այսպես է մեկնաբանել ԱԽ նիսում բանավեճը:

Россия услышала очередной  обман на заседании Совета Безопасности ООН то , чем Соединенное Королевство уже пыталось ввести в заблуждение международное сообщество. Об этом заявил постоянный представитель РФ при ООН Василий Небензя на заседании Совбеза, созванном по инициативе Великобритании, передает ТАСС.
По его словам, в Москве очень признательны британской стороне за организацию обсуждения в СБ ООН. «Мы его очень ждали, но, к сожалению, ничего нового сегодня мы так и не услышали», - сказал дипломат. «Когда я слушаю некоторых своих коллег, мне кажется, что это уже не «Алиса в стране чудес», это – «Алиса в Зазеркалье», - добавил постпред РФ.
Он высказал мнение о том, что «правду» западные страны не интересует, не только в этом вопросе. «Они не слушают и не слышат, по-русски это называется «ты им про Фому, а они - про Ерему». «Мы сегодня услышали тот же обман, то, чем Соединенное Королевство уже пыталась ввести в заблуждение международное сообщество: что Великобритания не дождалась от нас ответов на вопросы, которые она нам поставила», - прокомментировал дипломат дискуссию в Совбезе.