«Մենք» դաշինքի ապագայի մասին դեռ ոչ մի քննարկում չի անցկացվել, բայց ամենայն հավանականությամբ, դրանում ներկայացված ուժերը, կշարունակեն իրենց գործուենությունը դաշինքի կազմում: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Հանրապետություն» կուսակցության անդամ Անի Խաչատրյանը:
Նրա խոսքով՝ «Մենք» դաշինքում պառակտումների համար նախադրյալներ չկան եւ ամեն դեպքում «Հանրապետություն» կուսակցությունը պատրաստ է տվյալ դաշինքի ձեւաչափում շարունակել իր քաղաքական գործունեությունը:
Հարցին՝ արդյոք նրանք արտախորհրդարանական ընդդիմություն կդառնան կամ կաջակցեն գործող իշխանությունների քաղաքականությունը, Խաչատրյանն ասաց, որ նրանք ընդդիմադիր կլինեն այնտեղ, որտեղ դրա անհրաժեշտությունը կլինի, նույնն էլ վերաբերում է իշխանությունների աջակցությանը:
«Մենք ընդդիմադիր ենք այն հարցերում, որտեղ պետք է լինել այդպիսին եւ ընդդիմադիր չենք լինի այն հարցերում, որտեղ պետք չէ: Եթե ինչ-որ լավ բան է արվում, ապա մենք չենք լինի ընդդիմադիր: Մենք կարող ենք տարբեր հարցերի վերաբերյալ հայացքներ ունենալ եւ այդ իմաստով մինչեւ ընտրությունները մենք արդեն ձեւավորված ընդդիմություն էինք: Եվ ինձ թվում է, որ եվրասիական ինտեգրացման հետ կապված հարցերում, մենք կշարուակենք ըդդիմադիր լինել»,- բացատրեց նա:
«Հանրապետություն» կուսակցության անդամ Անի Խաչատրյանը հայտնեց նաեւ, որ առաջիկայում կուսակցության համագումար կլինի, որի ժամանակ կքննարկվեն նոր Քաղաքական խորհրդի ձեւավորման հացերը:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 9-ին կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում նորաստեղծ դաշինքը ստացել էր ձայների 2 տոկոսը:

Пока никаких обсуждений о будущем блока «Мы» не проводилось, но, скорее всего, политические силы, представленные в нем, продолжат свою деятельность в составе альянса. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявила член партии «Республика», входящей в блок «Мы», Ани Хачатрян.
По ее словам, предпосылок для раскола в блоке «Мы» нет, и, по крайней мере, партия «Республика» готова продолжить свою политическую деятельность в формате данного альянса.
На вопрос, станут ли они непарламентской оппозицией или будут поддерживать политику действующих властей Армении, Хачатрян ответила, что они будут оппозицией там, где в этом возникнет необходимость, и то же самое касается вопроса поддержки действующей власти. «Мы являемся оппозицией в тех вопросах, где нужно быть в оппозиции, и не будем оппозиций там, где не следует. Если делается что-то хорошее, то мы не будем в оппозиции. У нас могут быть разные взгляды по различным вопросам, и в этом плане еще до выборов мы уже были сформировавшейся оппозицией. И мне кажется, что в вопросах, связанных с евразийской интеграцией, мы продолжим быть в оппозиции», - пояснила Ани Хачатрян.
Член партии «Республика» также сообщила, что в ближайшее время, скорее всего, будет проведен партийный съезд, в ходе которого обсудят вопросы формирования нового Политического совета.
Напомним, что новоиспеченный блок мы набрал на внеочередных выборах 9 декабря лишь 2% голосов избирателей.