Բրիտանական EnviroBuild ընկերությունը որդի նոր տեսակը անվանել են ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի անունով, հայտնում է CNN-ն։
«Այն բանից հետո, երբ մենք տեսանք նախկինում անհայտ առանձնյակի և ԱՄՆ նախագահի նմանությունը, մենք որոշեցինք այդպիսի անվանակոչության իրավունք գնել»,-ասել է ընկերության հիմնադիրներից Այդեն Բելը։
«Քանի որ donaldtrumpi-ը երկկենցաղ է, նա հատկապես զգայուն է կլիմայական փոփոխությունների նկատմամբ և գտնվում է անհետացման սպառնալիքի առաջ»,- շեշտել է Բելը։
CNN-ն շեշտում է, որ Թրամփը հայտնի է իր հոռետես տրամադրվածությամբ կլիմայի փոփոխությունների նկատմամբ։
EnviroBuild ընկերությունը շահել է աճուրդը և 25 հազար դոլար է վճարել այն բանի համար, որ որդի այդ տեսակին այդ անունով կոչեն։

Британская компания EnviroBuild назвала найденный вид червя именем президента США Дональда Трампа, сообщает Интерфакс со ссылкой на CNN.
«После того, как мы увидели сходство ранее неизвестного существа и лидера (США), мы не могли устоять перед тем, чтобы купить права на такое его наименование», - сказал один из основателей компании Айден Белл.
«Поскольку donaldtrumpi - земноводное, он особенно чувствителен к климатическим изменениям и находится под угрозой вымирания», - подчеркнул Белл.
CNN отмечает, что Трамп известен своим скептическим настроем к изменениям климата.
Новый вид земноводного червя проводит большую часть времени под землей, утратив конечности в результате эволюции 60 млн лет назад, отмечает телеканал.
Компания EnviroBuild выиграла аукцион и заплатила $25 тыс. за то, чтобы дать имя открытому виду червя.