Լեգենդար շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի ծննդյան օրը Երեւանի Մետրոպոլիտենի բոլոր կայարաններում հնչում են Ազնավուրի երգերը:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երեւանի Մետրոպոլիտենի մամուլի խոսնակ Տաթեւ Խաչատրյանը:
«Այսօր 07:00-23:00-ն Երեւանի մետրոպոլիտենի բոլոր կայարաններում միացված են լինելու Ազնավուրի երգերը»,- նշեց Խաչատրյանը:
Մայիսի 22-ին լրանում է «Ազնավուր» հիմնադրամի համահիմնադիր, լեգենդար արտիստ Շառլ Ազնավուրի 95-ամյակը։ Մեծանուն արտիստի ծննդյան տարեդարձին ընդառաջ եւ ամբողջ տարվա ընթացքում աշխարհի տարբեր անկյուններում նրա արվեստը նշանավորող միջոցառումներ են կազմակերպվում՝ ցուցահանդեսներ, համերգներ, հուշարձանների բացում, հանրային վայրերի, հաստատությունների անվանակոչություն:

YEREVAN. – On the birthday of legendary chansonnier Charles Aznavour, his songs are played Wednesday at the Yerevan subway stations. Tatev Khachatryan, the spokesperson of Yerevan Metro, told about this to Armenpress.
“Today at 07:00-23:00, the songs of Aznavour will be turned on at all Yerevan Metro stations,” she noted.
May 22 marks the 95th birth anniversary of the legendary French Armenian artist, the late Charles Aznavour.
Ahead of this birthday and throughout the year, events devoted to his art are held around the world.