Լեգենդար շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի ծննդյան օրը Երեւանի Մետրոպոլիտենի բոլոր կայարաններում հնչում են Ազնավուրի երգերը:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երեւանի Մետրոպոլիտենի մամուլի խոսնակ Տաթեւ Խաչատրյանը:
«Այսօր 07:00-23:00-ն Երեւանի մետրոպոլիտենի բոլոր կայարաններում միացված են լինելու Ազնավուրի երգերը»,- նշեց Խաչատրյանը:
Մայիսի 22-ին լրանում է «Ազնավուր» հիմնադրամի համահիմնադիր, լեգենդար արտիստ Շառլ Ազնավուրի 95-ամյակը։ Մեծանուն արտիստի ծննդյան տարեդարձին ընդառաջ եւ ամբողջ տարվա ընթացքում աշխարհի տարբեր անկյուններում նրա արվեստը նշանավորող միջոցառումներ են կազմակերպվում՝ ցուցահանդեսներ, համերգներ, հուշարձանների բացում, հանրային վայրերի, հաստատությունների անվանակոչություն:

В день рождения Шарля Азнавура на всех станциях Ереванского метрополитена имени Карена Демирчяна  звучат песни легендарного шансонье.  Об заявила  пресс-секретарь Ереванского метрополитена Татев Хачатрян.
«Сегодня с 07: 00 по 23: 00 на всех станциях Ереванского метрополитена будут звучать песни Азнавура», - отметила Хачатрян.
Отметим, что 22 мая исполняется 95 лет легендарному артисту, соучредителю  Фонда «Азнавур» Шарлю Азнавуру. В преддверии Дня рождения выдающегося музыканта и в течение всего года в разных уголках мира организуются мероприятия, посвященные его искусству - выставки, концерты, открытия памятников, переименования общественных мест и учреждений.