С-400-ի մատակարարման ժամանակացույցը Թուրքիա շարունակվում է ըստ ծրագրի, ասել է Թուրքիայի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Համի Աքսոյը՝ հերքելով հետաձգումների մասին հաղորդագրությունները, հաղորդում է Reuters-ը:
Ավելի վաղ՝ Haberturk հեռուստաալիքը վկայակոչելով Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարին հաղորդել է, որ С-400-ի մատակարարումները կարող են հունիսին տեղի չունենալ:
«ԶԼՄ-ի հրապարակումներն այն մասին, որ Թուրքիան С-400-ի ուշացումը գնահատում է որպես ԱՄՆ-ի կողմից խնդրանք, չի համապատասխանում իրականությանը», - ասել է Աքսոյը՝ հավելելով, որ Վաշինգտոնի հետ համատեղ աշխատանքային խմբի մասին առաջարկը դեռ մնում է ուժի մեջ:

График поставок российских С-400 в Турцию продолжается в соответствии с планом, заявил официальный представитель МИД Турции Хами Аксой, опровергнув сообщения о задержках, передает Reuters.
Ранее, телеканал Haberturk со ссылкой на министра обороны Турции Хулуси Акара сообщил  о том, что поставки С-400 могут не состояться в июне.
«Сообщения в некоторых средствах массовой информации о том, что Турция оценивает  отсрочку С-400 по запросу Соединенных Штатов, не соответствуют действительности», - сказал Аксой, добавив, что предложение Анкары о совместной рабочей группе с Вашингтоном все еще остается в силе.