Իսրայելական իշխանություններն ընդունել են, որ պաղեստինցի ինժեներ Դիրազ Աբու Սիսին գտնվում է իրենց հատուկ ծառայությունների ձեռքին, հաղորդում է Haaretz-ը:
Աբու Սիսին Գազայի հատվածում գտնվող հիմնական էլեկտրակայանի տեխնիկական տնօրենն է, ամուսնացած է ուկրաինուհու հետ եւ նրա հետ բնակվում է անկլավում:
Նա անհետացել էր փետրվարի 19-ին: Կինը պատմել էր, որ այդ գիշեր նա եղել է Խարկով-Կիեւ գնացքում, սակայն այդպես էլ տեղ չի հասել: Ուղեկցորդը հայտնել է, որ գիշերը երկու անհայտ անձինք մտել են վագոն եւ տարել օտարերկրացուն:
Ինժեների կինը նշել է, որ բոլորը` թե իսրայելական իշխանությունների ներկայացուցիչները, թե փաստաբանը հրաժարվում են հայտնել, թե ինչում է մեղադրվում Աբու Սիսին` հղում կատարելով այդ գործով նյութերը չհրապարակելու մասին դատարանի կարգադրությանը: Վարկածներից մեկով նա կապված է ՀԱՄԱՍ շարժման հետ:

Израильские власти признали, что палестинский инженер Дираз Абу-Сиси находится в руках их спецслужб, сообщает Haaretz.
Абу-Сиси является техническим директором основной электростанции сектора Газа, женат на гражданке Украины и проживает с ней в анклаве.
Он исчез в ночь на 19 февраля. Супруга рассказала, что в ту ночь он ехал в поезде Харьков – Киев, но до места назначения не добрался. Со слов проводника стало известно, что ночью в вагон вошли двое неизвестных в гражданской одежде и вывели иностранца из поезда.
Супруга палестинца наняла частных адвокатов для защиты интересов своего мужа. Женщина утверждает, что все представители израильских властей, как и предоставленный адвокат, ссылаясь на постановление суда о неразглашении информации по данному делу, отказываются сообщить ей, в чем обвиняется Абу-Сиси.