Թուրք ագրեսորը եւ նրա վարձկաններն ահաբեկչական կազմակերպություններից շարունակել են դաժան հանցագործություններն ընդդեմ խաղաղ բնակիչների Հասակե նահանգի Ռաս ալ Այն  քաղաքի արվարձաններում, տեղեկացնում է ՍԱՆԱ-ն։
«ՍԱՆԱ գործակալության թղթակիցը տեղեկացրել է, որ Էրդողանի ահաբեկիչները առեւանգել են խաղաղ բնակիչների Ալ Մանաջիր գյուղից Թել Թամրա արվարձանում եւ նրանց տարել են Ում ալ Լյաբան գյուղ»,- նշում է գործակալությունը։
Բացի այդ, թուրքական օկուպացիոն ուժերը եւ նրանց վարձկանները թալանել են Ալ Ամիրիա եւ Ալ Մանաջիր գյուղերը Հասակե նահանգի հյուսիս-արեւմուտքում։
Թղթակցի խոսքով՝ վերջին մի քանի ժամում տեղի են ունեցել բախումներ Էրդողանի վարձկանների եւ «Կասադ»-ի գրոհայինների միջեւ Ալ Ասադիա գյուղում, որը Ռաս ալ Այնից դեպի հարավ է։
ԱՄՆ օկուպացիոն ուժերի պարեկախումբը դուրս է եկել Աշ Շադադի քաղաքից դեպի Հասակեի հարավ, իրաքյան սահմանի ուղղությամբ։

Турецкий агрессор и его наемники из террористических организаций продолжили жестокие преступления против мирных жителей в окрестностях города Рас Аль-Айн провинции Хасаке, сообщает САНА
«Корреспондент агентства САНА сообщил, что террористы Эрдогана похитили группу мирных жителей поселка Аль-Манаджир в окрестностях Тель-Тамра и увезли их в селение Умм Аль-Лябан», - отмечает агентство.
Кроме того, турецкие оккупационные силы и их наемники разграбили селения Аль-Амирия и Аль-Манаджир на северо-западе провинции Хасаке.
По словам корреспондента, в течение последних часов произошли столкновения между наемниками Эрдогана и боевиками «Касад» в селении Аль-Асадия к югу от Рас Аль-Айна.
Конвой оккупационных сил США выехал из города Аш-Шаддади к югу от Хасаке в направлении иракской границы.