Կանզասում սկսվել է Ռեյչել Հիլյարդի դեմ դատավարությունը՝ իր նախկին սիրեցյալի մորը սպանելու եւ գլխատելու մեղադրանքով, հայտնում է Associated Press-ը։
Նշվում է, որ զոհի մարմինը հայտնաբերվել է կասկածյալի ավտոտնակում, իսկ գլուխը՝ խոհանոցի լվացարանի մեջ։
Ռեյչել Հիլյարդին առաջին աստիճանի սպանության մեղադրանք է առաջադրվել։
Սարսափելի սպանությունը տեղի է ունեցել 2017թ․ ապրիլին։
Հենց այն ժամանակ է 63-ամյա Միկի Դեւիսը 9-ամյա թոռան հետ գնացել Հիլյարդի տուն, եւ վերջինս հարձակվել է նրա վրա։
Տղային հաջողվել է փախչել, եւ նա տատիկի բջջային հեռախոսից զանգահարել է ոստիկանություն։
Հիլյարդը հայտարարել է, որ Դեւիսի սպանության պատասխանատվությունն «Աստված է կրում»։ Նա տեղեկացրել է, որ մինչ սպանությունը եկեղեցու ներկայացուցիչներն իր տանը էկզորցիզմի ծես են կատարել։

В Канзасе начался суд против Рейчел Хильярд по обвинению в жестоком убийстве и обезглавливании матери своего бывшего возлюбленного, сообщает Associated Press
Отмечается, что тело жертвы было обнаружено в гараже подозреваемой, а голова – в кухонной раковине.
Рейчел Хильярд предъявлено обвинение в убйстве первой степени.
Чудовищное преступление произошло в апреле 2017 года.
Именно тогда 63-летняя Микки Дэвис вместе с 9-летним внуком отправилась в дом Хильярд, и хозяйка дома напала на нее.
Мальчику удалось сбежать с места преступления, и он позвонил в полицию с мобильного телефона бабушки.
Сама Хильярд заявила, что ответственность за убийство Дэвис «несет Бог». Она сообщила, что до убийства представители церкви провели в ее доме обряд экзорцизма.