Գոնե հիմա պետք է մի քիչ դուրս գալ քաղաքական աբսուրդի դաշտից և ձեռնարկել հրատապ միջոցներ, որպեսզի վարակը չտարածվի։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արման Աբովյանը։
«Երբ մենք ճղում էինք մեզ մեջտեղից`ասելով, որ կորոնավիրուսի ներթափանցման վտանգ կա, իշխանությունն ասում էր, որ ամեն ինչ լավ է, ու լրացուցիչ քայլերի կարիք չկա և առհասարակ կորոնավիրուսի «շուխուռը» հատուկ ներգցվում է հայկական տեղեկատվական դաշտ` ոմանց քաղաքական շահերից ելնելով։ Այսպիսի ապուշ և վտանգավոր մտքեր լսել եմ այս օրերին բազմիցս, բայց կարծում էի, որ գոնե հիմա պետք է մի քիչ դուրս գալ քաղաքական աբսուրդի դաշտից և ձեռնարկել հրատապ միջոցներ, որպեսզի վարակը չտարածվի։
Պարտադիր պետք է կոշտ քայլերով կանխել դեղորայքի և հակավարակային հիգիենայի պարագաների (օրինակ, բժշկական դիմակների) կտրուկ թանկացումը և պարտադիր պատժել նրանց, ովքեր օգտվելով խուճապից թանկացնում են դեղորայքը և բժշկական դիմակները:
Հերիք է արդեն տարվել անիմաստ քաղաքական գզվրտոցներով, ժամն է` օր առաջ լուրջ վերաբերել վարակի տարածման վտանգին։
Համոզված եմ, որ եթե լինի պաշտոնական տեղեկության պակաս, ապա խուճապն ավելի կտարածվի, այդ իսկ պատճառով, կոչ եմ անում պատկան մարմիններին` չալարել և հնարավորինս օպերատիվ տեղեկացնել քաղաքացիներին կանխարգելիչ քայլերի մասին»,-նշել է նա։

At least now it is necessary to take urgent measures to not let the coronavirus spread. This is what deputy of the Prosperous Armenia faction of the National Assembly of Armenia Arman Abvoyan wrote on his Facebook page.
“When the Prosperous Armenia faction was constantly saying that there is a risk of penetration of the coronavirus into Armenia, the government would say everything is fine and there is no need for further action. At least now the government should take urgent measures to not let the virus spread.
There is a need to take drastic steps to prevent the sharp inflation of the prices of medicine and anti-virus hygienic accessories (i.e. face masks) and punish those who take advantage of the panic and increase the prices of drugs and face masks.
It is time to treat the risk of spread of the virus seriously as soon as possible.
I am certain that if there is a lack of official news, there will be more panic. This is why I call on the relevant authorities to inform citizens about preventive actions as promptly as possible,” he stated.