Ազգային ժողովը մարտի 4-ի նիստում առաջին ընթերցմամբ օրենք ընդունեց, որով առաջարկվում է թույլ տալ դեղեր ստանալ փոստային ծառայության միջոցով:
Այս օրենսդրական նախաձեռնությունը ներկայացրեց իշխող «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավոր Սիսակ Գաբրիելյանը: «Դեղերի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը ստացավ 95 կողմ ձայն, ձեռնպահ մնաց 12 պատգամավոր:
Նշենք, որ ներկայումս գործող օրենքի համաձայն՝ սահմանը հատող մարդը կարող է դեղեր տեղափոխել, սակայն արգելվում էր այն փստով ստանալ: Իսկ նոր կարգավորմամբ առաջարկվում է թույլ տալ դեղամիջոցներ ստանալ փոստային ծառայության միջոցով: Պատգամավորներից շատերը նախօրեին օրինագիծը քննադատել էին՝ մտավախություն հայտնելով վերահսկման մեխանիզմների անորոշությամբ, սակայն այն ստացավ բավարար թվով ձայներ:

Национальное Собрание Армении 4 марта в первом чтении приняло проект закона, которым предлагается разрешить получение лекарств посредством почтовой службы.
Данную законодательную инициативу представил депутат от правящего блока «Мой шаг» Сисак Габриелян. Законопроект о внесении изменений и дополнений в закон «О лекарствах» получил 95 голосов «за» и 12 воздержались.
Отметим, что, согласно ныне действующему закону, при пересечении границы лицо может перевезти с собой лекарство, однако запрещается его доставка посредством почты. Новым же регулированием предлагается разрешить доставку препаратов посредством почтовой службы. Накануне многие депутаты подвергли законопроект критике, выразив обеспокоенность неясностью механизмов контроля, однако он получил достаточное количество голосов.