Այսօրվանից սկսած Արդշինբանկը ՍԱՍ սուպերմարկետների ցանցի հետ համատեղ 76 և բարձր տարիքի իր ավելի քան 870 թոշակառու հաճախորդների տուն կհասցնի առաջին անհրաժեշտության պարենային ապրանքներ, իսկ մարզերի ավելի քան 2400 թոշակառուների թոշակային քարտերին կփոխանցի դրամական օգնություն:
Երևանցի թոշակառուներին սննդով լի տոպրակներն անվճար տեղ կհասցնի ՍԱՍ սուպերմարկետի առաքման ծառայությունը: Բանկի աշխատակիցները նույնպես կմասնակցեն այդ գործին: Փաթեթը կներառի մակարոնեղեն, հացահատիկային ապրանքներ, բուսական յուղ, պահածոյացված բանջարեղեն, ալյուր, շաքարավազ և այլ ապրանքներ: Մարզերի կենսաթոշակառուներին դրամական օգնությունը կփոխանցվի կենսաթոշակային քարտերին:
«Երկրի համար այս լարված օրերին մեր Բանկի ուշադրությունը բևեռված է տարեցների վրա, որոնք առավել ռիսկային խումբ են համարվում հատկապես Երևանում: Եվ պատահական չէ, որ նրանց լրացուցիչ նեղություն չպատճառելու համար Բանկն իր միջոցներով ձեռք է բերում առաջին անհրաժեշտության մթերքներ և այն մեր գործընկերոջ օգնությամբ հասցվում է հասցեատերերին, իսկ մարզերի՝ համապատասխան տարիք ունեցող կենսաթոշակառուներին տրվում է դրամական օգնություն: Առողջություն և համբերություն ենք մաղթում մեր հայրենակիցներին: Վստահ ենք, որ մեր բազում դժվարություններ տեսած ժողովուրդը կհաղթահարի նաև այս փորձությունը: Մենք հույս ունենք, որ այս օրերը արագ կանցնեն և կյանքը կվերադառնա իր նորմալ հուն», - մեկնաբանեց Արդշինբանկի նախագահ Արտակ Անանյանը:

Starting today, Ardshinbank, together with the SAS supermarket chain, will provide food for more than 870 pensioners aged 76 years and older. Also, Ardshinbank will provide financial assistance to more than 2,400 retirement age clients in all regions of the country.
Food delivery from SAS supermarket for pensioners in Yerevan is free of charge. Bank employees will also be involved in the process. The food package will include pasta, cereals, vegetable oil, canned vegetables, flour, sugar and other products. Financial assistance to pensioners in the regions will be transferred to pension cards.
“In these not easy days for the country, our bank’s attention is focused on elderly people who are at high risk, especially in Yerevan. To save them from additional problems, the Bank decided at its own expense to provide our retired customers with the necessary food supplies, the delivery of which was undertaken by our partner. Pensioners of the appropriate age living in the regions of Armenia will receive financial assistance from the bank. We wish our compatriots good health and patience. We are confident that our people, which have experienced many difficulties, will also overcome this challenge. We hope that these days will pass quickly and life will return to normal, ”said Chairman of the Managament Board of Ardshinbank Artak Ananyan