Հայաստանի ԱԻՆ-ում, ապրիլի 10-ին, ժամը 20:07-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևանի Անդրանիկի փողոցի թիվ 75 շենքի մոտակա ավտոտնակների մոտակայքում:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ, ինչպես նաև հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի օպերատիվ խումբը:
Պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է ավտոտնակներից մեկի նկուղային հարկում:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 20:46-ին, մարվել՝ 21:23-ին:
Փրկարարները նկուղում հայտնաբերել են Արամ Ա.-ի (ծնված 1947 թ.) այրված դին և դուրս բերել: Այրվել են կենցաղային իրեր (մոտ 25 խմ) և աղբ:

В пожаре в Ереване сгорел пожилой человек.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МЧС республики, 10 апреля в 20:07 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что близ автогаража у здания номер 75 по ереванской улице Андраника вспыхнул пожар.
На место происшествия отправились два боевых расчета пожарно-спасательного отряда спасательного управления города Ереван СС МЧС.
Выяснилось, что пожар вспыхнул в подвальном этаже одного из гаражей. Пожар удалось потушить к 21:23 часам.
Спасатели в подвале обнаружили сгоревшее тело Арама А. (1947 г.р.). Сгорели бытовые предметы и мусор.