Կոտայքի մարզում երեկ՝ մայիսի 26-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել: Այս մասին հայտնում է Shamshyan.com-ը։ Ժամը 16:30-ի սահմաններում «Հրազդան» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Հրազդանի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ բժիշկների հերթապահ խումբը իրենց մոտ է տեղափոխել տղամարդու դի:
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ մահացածը Քաղսի գյուղ բնակիչ, 33-ամյա Գնել Կ.-ն էր, ով նույն օրը «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի Հրազդան–Չարենցավան «Պիկետ-4» տեղամասի 56-րդ կմ հատվածում երկաթգծի Քաղսի գյուղի տարածքով անցնող տեղամասում մոնտաժային աշխատանքներ կատարելու նպատակով բարձրացել է բետոնե էլեկտրասյան վրա, որի ընթացքում էլեկտրահարվել, վայր է ընկել, ինչն էլ դարձել է մահվան պատճառ:
Փաստի առթիվ Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում նյութեր են նախապատրաստվում: Նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ, այդ թվում՝ դիակի դատաբժշկական: Աղբյուրի տեղեկություններով՝ Գնել Կ.-ն աշխատում էր «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ում՝ որպես էլեկտրամանտյոր:

В Котайкской области Армении при трагических обстоятельствах погиб сотрудник ЗАО «ЮКЖД». Как сообщает Shamshyan.com, накануне около 16:30 из медцентра «Раздан» в отделение полиции города Раздан был получено сообщение о том, что к ним доставлен труп мужчины. Выяснилось, что погибший – житель села Кахс, 33-летний Гнел К., который во время монтажных работ на 56-ом км железной дороги участка «Пикет-4» ЗАО «ЮКЖД» поднялся на бетонный электростолб, в результате его ударило током, и он упал, что и стало причиной смерти.
Назначен ряд экспертиз. По сведениям источника, Гнел К. работал в «ЮКЖД» в качестве электрика-монтажника.