Կոտայքի մարզում երեկ՝ մայիսի 26-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել: Այս մասին հայտնում է Shamshyan.com-ը։ Ժամը 16:30-ի սահմաններում «Հրազդան» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Հրազդանի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ բժիշկների հերթապահ խումբը իրենց մոտ է տեղափոխել տղամարդու դի:
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ մահացածը Քաղսի գյուղ բնակիչ, 33-ամյա Գնել Կ.-ն էր, ով նույն օրը «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի Հրազդան–Չարենցավան «Պիկետ-4» տեղամասի 56-րդ կմ հատվածում երկաթգծի Քաղսի գյուղի տարածքով անցնող տեղամասում մոնտաժային աշխատանքներ կատարելու նպատակով բարձրացել է բետոնե էլեկտրասյան վրա, որի ընթացքում էլեկտրահարվել, վայր է ընկել, ինչն էլ դարձել է մահվան պատճառ:
Փաստի առթիվ Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում նյութեր են նախապատրաստվում: Նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ, այդ թվում՝ դիակի դատաբժշկական: Աղբյուրի տեղեկություններով՝ Գնել Կ.-ն աշխատում էր «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ում՝ որպես էլեկտրամանտյոր:

Shamshyan.com reports that a tragic incident took place yesterday in Armenia’s Kotayk Province. At 4:30 p.m. Hrazdan Medical Center called the police station and reported that an on-duty group of doctors had transferred the body of a man to the medical center.
Policemen and investigators established that the deceased man was resident of Kaghsi village, 33-year-old Gnel K. who, on the same day, had climbed to the top of a concrete electric pole for mounting in a station passing through the territory of Kaghsi village, was electrocuted, fell down and died.
The regional investigation department of Kotayk Province is preparing a report and has designated several expert examinations, including a forensic medicine expert examination of the body. According to the source, Gnel K. was working as an electrician for the South Caucasus Railway CJSC.