Այսօրվա կառավարության նիստին չի մասնակցում առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը: Նշենք, որ նրա արձակուրդը մեկնարկում է օգոստոսի 31-ից եւ տեւելու է մինչեւ սեպտեմբերի 18-ը:
Առողջապահության նախարարությունի NEWS.am-ին հայտնեցին, որ նախարարն այս պահին Ազգային ժողովում մասնակցում է բյուջետային քննարկման:
Հիշեցնենք, որ արդեն քանի օր է լուրեր են շրջանառվում, որ թեժ վեճ է տեղի ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Արսեն Թորոսյանի միջեւ, որից հետո վարչապետը նախարարին արձակուրդ է ուղարկել: Նշվում էր նաեւ, որ Արսեն Թորոսյանը հրաժարականի դիմում է գրել, սակայն ավելի ուժ ԱՆ խոսնակը հերքեց այդ լուրերը՝ ասելով, որ նախարարը նման դիմում չի գրել, իսկ արձակուրդից հետո շարունակելու է իր գործունեությունը:

Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян не участвует в сегодняшнем заседании Правительства республики.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в Минздраве, глава ведомства сейчас находится в парламенте, где участвует в бюджетном обсуждении.
Напомним, что вот уже несколько дней муссируются сведения о том, что премьер-министр Никол Пашинян и Арсен Торосян поссорились, после чего глава кабмина послал последнего в отпуск в период с 31 августа по 18 сентября. Говорилось и о том, что Торосян написал заявление об увольнении, но позже пресс-секретарь Минздрава опровергла данное сообщение, отметив, что последний после отпуска продолжит свою работу.