Այսօրվա կառավարության նիստին չի մասնակցում առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը: Նշենք, որ նրա արձակուրդը մեկնարկում է օգոստոսի 31-ից եւ տեւելու է մինչեւ սեպտեմբերի 18-ը:
Առողջապահության նախարարությունի NEWS.am-ին հայտնեցին, որ նախարարն այս պահին Ազգային ժողովում մասնակցում է բյուջետային քննարկման:
Հիշեցնենք, որ արդեն քանի օր է լուրեր են շրջանառվում, որ թեժ վեճ է տեղի ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Արսեն Թորոսյանի միջեւ, որից հետո վարչապետը նախարարին արձակուրդ է ուղարկել: Նշվում էր նաեւ, որ Արսեն Թորոսյանը հրաժարականի դիմում է գրել, սակայն ավելի ուժ ԱՆ խոսնակը հերքեց այդ լուրերը՝ ասելով, որ նախարարը նման դիմում չի գրել, իսկ արձակուրդից հետո շարունակելու է իր գործունեությունը:

Minister of health Arsen Torosyan is not participating in Thursday’s Cabinet meeting of the government of Armenia.
His formal vacation starts on August 31 and will last until September 18.
The Ministry of Health informed Armenian News-NEWS.am that the minister is currently participating in the budget discussions at the National Assembly.
For several days now, rumors have been circulating that a heated argument took place between Prime Minister Nikol Pashinyan and Arsen Torosyan, after which the PM sent the minister on vacation. It was also reported that Torosyan had written a letter of resignation, but later the spokesperson for the Ministry of Health refuted these reports, adding that the minister will continue his respective activities after his vacation.