ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ օգոստոսի 27-ին, կազմել է 487.24 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճել է 0.21 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 579.23 դրամ (աճել է 3.32 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 646.66 դրամ (աճել է 3.44 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 6.54 դրամ (աճել է 0.05 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. արծաթ՝ 426.8 դրամ, ոսկի՝ 30,137.36 դրամ, պլատին՝ 14,568.57 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 487.24/$1 in Armenia on Friday; this is up by AMD 0.21 from Thursday, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was AMD 579.23 (up by AMD 3.32), that of one UK pound totaled AMD 646.66  (up by AMD 3.44), and the rate of one Russian ruble made up AMD 6.54 (up by AMD 0.05) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 426.8, AMD 30,137.36 and AMD 14,568.57, respectively.