Երեկ երեկոյան մի քանի հարված է հասցվել Թուրքիայի կողմից աջակցվող զինյալների կողմից վերահսկվող նավթի մաքսանենգության թիրախների ուղղությամբ, հաղորդում է AMN News-ը:
Գործակալության տվյալներով` անհայտ անօդաչու թռչող սարքերը, որոնք ենթադրաբար ռուսական են, գրոհել են թիրախները Հալեպ նահանգի հյուսիսարեւելյան մասում գտնվող գյուղական բնակավայրերում:
Հալեպից ստացված դաշտային զեկույցի համաձայն` ենթադրյալ ռուսական ԱԹՍ-ները դաժան ռմբակոծության են ենթարկել Ալ-Բաբ քաղաքի մերձակայքում գտնվող նավթի մաքսանենգության վայրերը, ինչի հետեւանքով երեք հարվածի արդյունքում մի քանի թիրախ է ոչնչացվել:
Զեկույցում ասվում է, որ հարվածները զգալի վնաս են հասցրել նավթի մաքսանենգության օբյեկտներին, սակայն ընդդիմության ակտիվիստները զոհերի մասին չեն հաղորդել:
Չնայած ոչ ոք պատասխանատվություն չի ստանձնել հարձակումների համար` Հալեպ քաղաքի աղբյուրն «Ալ-Մասդար»-ին հայտնել է, որ հարվածներն, ամենայն հավանականությամբ, իրականացվել են ռուսական անօդաչու թռչող սարքերի կողմից, որոնք մշտապես վերահսկում են թիրախները:
Ավելի վաղ ռուսական անօդաչու թռչող սարքերը նմանատիպ հարձակում էին իրականացրել հոկտեմբերին, երբ ուժգին ռմբակոծության էին ենթարկել Թուրքիայի կողմից աջակցվող զինյալների վերահոսկողության տակ գտնվող նավթի մաքսանենգության վայրերը սահմանամերձ Ջարաբուլուս քաղաքի մոտակայքում:

Вчера вечером по объектам контрабанды нефти поддерживаемых Турцией боевиков было осуществлено несколько ударов, передает AMN News
Согласно агентству, неопознанные беспилотники, предположительно являющиеся российскими БПЛА, атаковали объекты в сельской местности в северо-восточной части провинции Алеппо.
Согласно полевому отчету из Алеппо, предполагаемые российские беспилотники подвергли серьезной бомбардировке места контрабанды нефти возле города Эль-Баб, в результате чего несколько объектов были разрушены в ходе трех последовательных рейдов.
В сообщении говорится, что рейды нанесли значительный ущерб объектам контрабанды нефти, но активисты оппозиции не заявили о каких-либо жертвах.
Хотя никто не взял на себя ответственность за атаки, источник в городе Алеппо сообщил Аль-Масдару, что удары, скорее всего, были нанесены российскими беспилотниками, которые постоянно следят за этими объектами.
Ранее российские беспилотники совершили аналогичную атаку в октябре, когда они подвергли сильной бомбардировке места контрабанды нефти поддерживаемыми Турцией боевиками возле приграничного города Джарабулус.