Այսօր Վերաքննիչ քրեական դատարանը բեկանեց առաջին ատյանի դատական ակտը` հաստատելով Արցախյան երեք պատերազմների մասնակից լեգենդար հրամանատար Աշոտ Մինասյանի (Աշոտ Երկաթ) ձերբակալման ոչ իրավաչափ լինելու փաստը: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Մինասյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը:
Վարդևանյանը հիշեցրել է, որ Աշոտ Մինասյանի ձերբակալման իրավաչափության իր բողոքը առաջին ատյանում մերժվել էր և այդ որոշման դեմ ինքը ներկայացրել էր վերաքննիչ բողոք:
«Այսօր Վերաքննիչ քրեական դատարանը դատավոր Վարդանյանի նախագահությամբ բեկանեց առաջին ատյանի դատական ակտը` հաստատելով Աշոտ Մինասյանի ձերբակալման ոչ իրավաչափ լինելու փաստը: Վերաքննիչ քրեական դատարանի հերթական վարպետաց դասը»,- գրել է Վարդևանյանը:
Հիշեցնենք, որ Աշոտ Մինասյանին մեղադրանք էր առաջադրվել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի դեմ մահափորձ պլանավորելու գործով։
Հիշում եք չէ որ Աշոտ Երկաթի ձերբակալման իրավաչափության իմ բողոքը առաջին ատյանում մերժվել էր: Այդ որոշման դեմ ներկայացրել...

Сегодня Апелляционный уголовный суд отменил судебный акт первой инстанции, подтвердив факт неправомерности ареста легендарного командира Карабахской войны Ашота Минасяна (Ашот Еркат). Об этом сообщил адвокат Арам Вардеванян на своей странице в фейсбук.
Вардеванян напомнил, что его жалоба о правомерности ареста Ашота Минасяна была отклонена в первой инстанции, и на это решение он подал апелляционную жалобу.
«Сегодня Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Варданяна отменил судебный акт первой инстанции, подтвердив факт неправомерности ареста Ашота Минасяна. Очередной мастер-класс от Апелляционного суда», - отметил адвокат.
Напомним, что Ашоту Минасяну было предъявлено обвинение по делу о планировании покушения на премьер-министра Никола Пашиняна.