Երեկ կատարվել է 3426 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 650 նոր դեպք: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Առողջապահության նախարարությունից:
«Ապրիլի 11-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 202817 դեպք, որոնցից 181963-ն` առողջացած, 3735-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16167 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել 902716 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3426 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 650 նոր դեպք: Ունենք 783 առողջացած և 15 մահվան դեպք»,- հայտնում են նախարարությունից:

В Армении вчера было проведено 3426 тестирований, по результатам которых было подтверждено 650 новых случаев заражения коронавирусом. Об этом сообщили в Минздраве республики.
«По положению на 11:00 11 апреля в целом подтверждено 202817 случаев коронавирусной болезни, из которых 181963 с выздоровлением, а 3735 – со смертельным исходом.
Фактически сейчас лечатся 16167 пациентов с коронавирусной болезнью. В целом было проведено 902716 тестирований.
Таким образом вчера было проведено 3426 тестирований, по результатам которых было подтверждено 650 новых случаев заражения коронавирусом. 783 пациента выздоровели, 15 случаев со смертельным исходом», - сообщили в министерстве.