Երեկ կատարվել է 3426 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 650 նոր դեպք: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Առողջապահության նախարարությունից:
«Ապրիլի 11-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 202817 դեպք, որոնցից 181963-ն` առողջացած, 3735-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16167 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել 902716 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3426 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 650 նոր դեպք: Ունենք 783 առողջացած և 15 մահվան դեպք»,- հայտնում են նախարարությունից:

YEREVAN. – As of Sunday morning, 650 new cases of the coronavirus were confirmed in Armenia, and the total number of these cases has reached 202,817 in the country, according to the Ministry of Health.
Also, 15 more deaths from COVID-19 were registered, making the respective total 3,735cases.
The number of people who have recovered over the past one day is 783, the total respective number so far is 181,963, and the number of people currently being treated is 16,167.
And 3,426 COVID-19 tests were conducted in Armenia over the past one day, while 902,716 such tests have been performed to date.