Պեկինը նախատեսում է պահպանել համավարակի պատճառով սահմանված իր սահմանային սահմանափակումներն առնվազն եւս մեկ տարի, քանի որ պաշտոնյաները մտահոգված են կորոնավիրուսի նոր տարբերակների առաջացմամբ, գրում է WSJ:
2022-ի երկրորդ կեսին սահմանափակումների վերացման նախնական ժամանակացույցը սահմանվել էր մայիսի կեսերին կառավարության նիստի ժամանակ, որին մասնակցում էին Չինաստանի արտաքին գործերի նախարարության եւ առողջապահության ազգային հանձնաժողովի, ինչպես նաեւ այլ պետական մարմինների ներկայացուցիչներ:
Աղբյուրների փոխանցմամբ՝ չինացի պաշտոնյաները փորձում են մեղմել ներմուծվող դեպքերի հետ կապված ռիսկերը՝ զգալի կերպով սահմանափակելով վիզաների տրամադրումը չինական պատվաստանյութը ստացածների համար եւ պահպանելով ժամանման պահից առնվազն 14 օր հյուրանոցներում պարտադիր կարանտինի մասին պահանջը:

Пекин планирует сохранить свои пограничные ограничения, введенные из-за пандемии как минимум еще на год, поскольку официальные лица обеспокоены появлением новых вариантов коронавируса, пишет WSJ.
Предварительный график по отмене ограничений во второй половины 2022 года был установлен во время заседания правительства страны, в середине мая, на котором присутствовали представители министерства иностранных дел Китая и Национальной комиссии здравоохранения, а также других государственных органов.
По словам источников, китайские чиновники, в значительной степени ограничивая новые визы для тех, кто получил китайскую вакцину, и поддерживая требования о принудительном карантине в гостиницах продолжительностью не менее 14 дней по прибытии, пытаются нейтрализовать риски, связанные с завозными случаями.