Թուրքիայի իշխանությունները շարունակում են պայքարել անտառային հրդեհների դեմ. ամբողջ երկրում 112 հրդեհներից 107-ը գտվում է հսկողության տակ, թվիթերյան էջում գրել է Թուրքիայի գյուղատնտեսության եւ անտառային տնտեսության նախարար Բեքիր Փաքդեմիրլին, հաղորդում է Anadolu-ն:
Նախարարի խոսքով՝ հրշեջ ծառայությունները վերահսկողության տակ են առել Մերսին նահանգում հրդեհը: Առաջին անտառային հրդեհը բռնկվել է Սիլիֆքինի շրջանում հինգշաբթի եւ շաբաթ տարածվել Գյուլնարի շրջանում ուժգին քամու պատճառով:
Ավելի վաղ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ հրկիզման մեջ կասկածվողը բերման է ենթարկվել, ինչպես նաեւ խոստացել է փոխհատուցել վնասը, որը հասցվել է անտառային հրդեհների պատճառով:

Турецкие власти продолжают пытатьсяпо сдержать лесные пожары, 107 из 112 пожаров по всей стране находятся под контролем, написал на своей странице в Twitter министр сельского и лесного хозяйства Турции Бекир Пакдемирли. Об этом сообщает Anadolu.
По словам министра, пожарные бригады взяли пожар в провинции Мерсин под контроль. Лесной пожар впервые возник в Силифкинском районе в четверг и распространился на Гульнарский район в субботу из-за сильного ветра.
Ранее президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что подозреваемый в поджоге пойман, а также обещал возместить ущерб, нанесенный лесными пожарами.