Քիչ առաջ ԱԻՆ Փրկարար ծառայության Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարները ոստիկանության աշխատակիցների եւ մի խումբ քաղաքացիների և Նորաշենիկ գյուղի բնակիչների հետ Նորաշենիկ գյուղով հոսող գետում հայտնաբերել են տղամարդու դի։
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, փրկարարները դին դուրս են բերել գետից։
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ գետից դուրս բերված դին ապրիլի 3-ից որոնվող Նորաշենիկ գյուղի բնակիչ 44-ամյա Էդիկ Փ-ն էր, ով ըստ նախնական տեղեկությունների՝ այդ օրը կամրջից Աճանան գետն էր նետվել։ Ու այդ օրվանից ոստիկանները, հրշեջ-փրկարարներն ու քաղաքացիները որոնողական աշխատանքներ էին կատարում։

The Syunik provincial rescuers, along with police officers, a group of people as well as residents of Norashenik village, have found the dead body of a man in the river flowing through this village in Armenia.
The rescuers took the body out of the river, shamshyan.com reported.
According to preliminary information, this is the body of Norashenik resident Edik P., 44, who had gone missing since April 3, and who, according to preliminary information, had jumped from a bridge into the Achanan River that day. And from that day the police, rescuers, and ordinary citizens were looking for him.