ԱՄՆ Մինեսոտա նահանգի կենդանաբանական այգում ուղտը կծել է աշխատակցին եւ հինգ մետր քարշ տվել, ապա կշել մեկ այ ածխատակցի, հայտնում է People ամսագիրը:
Կենդանաբանական այգու աշխատակից Ռոջեր Բլենքերը ուղտին ուղեկցել է ծառուղով՝ որպեսզի պատրաստի նրան այլ կենդանաբանական այգի տեղափոխելու: Ինչ-որ պահի ուղտը բռնել է Ռոջերի գլխից եւ մի քանի մետր առաջ քաշել։ Իրավիճակին միջամտել է կենդանաբանական այգու մեկ այլ աշխատակից՝ Սեթ Ուիքսոնը՝ նա ուղտի բերանը պլաստիկի կտոր է դրել, իսկ Ռոջերի գլուխը ազատել։ Ազատվելուց հետո Ռոջերը կարողացել է փախչել անվտանգ հեռավորության վրա, եւ կատաղած ուղտը հարձակվել է Ուիքսոնի վրա ու կծել նրա գլուխը։
Երկու աշխատակիցներն էլ թեթեւ վնասվածքներ են ստացել, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Կենդանաբանական այգու մամուլի ծառայությունից հայտնել են, որ ուղտը չի տուժել եւ լավ առողջական վիճակում է, սակայն միջադեպը կհետաքննվի:

В зоопарке Миннесоты верблюд укусил работника и протащил его за голову пять метров, после укусил другого сотрудника — и тоже за голову, сообщает People.
Сотрудник зоопарка Роджер Бленкер сопровождал верблюда через аллею, чтобы подготовить его к транспортировке в другой зоопарк. В какой-то момент верблюд схватил Роджера за голову и протащил на несколько метров вперед. В ситуацию вмешался другой сотрудник зоопарка Сет Виксон – он вложил в рот верблюду кусок пластика, и тот отпустил голову Роджера. После освобождения Роджер смог отбежать на безопасное расстояние, а разъяренный верблюд накинулся на Виксона и тоже укусил его за голову.
Оба сотрудника получили незначительные травмы, не представляющие угрозу для жизни.
С верблюдом тоже все хорошо: «Верблюд не пострадал при контакте с сотрудниками и находится в добром здравии», — заявили в пресс-службе зоопарка.