Ամերիկացի զբոսաշրջիկը տուգանվել է 450 եվրոյով՝ «քաղաքային պարկեշտության» հռոմեական կանոններից մեկը խախտելու համար՝ նա շատրվանի աստիճաններին պաղպաղակ է կերել, գրում է The Guardian-ը։
55-ամյա տղամարդուն, ում ձեռքին նաեւ գարեջուր է եղել, ոստիկանները նկատողություն են արել Մոնտի թաղամասի փոքրիկ գեղատեսիլ հրապարակում Fontana dei Catecummeni շատրվանի մոտ։ Շատրվանը, որը 1589 թվականին կառուցվել է Բատիստա Ռուսկոնիի կողմից, հայտնի վայր է, որտեղ մարդիկ հավաքվում են գիշերը, բայց ուրբաթ օրը այն փակվել է, որպեսզի ոչ մեկը չնստի աստիճաններին:
Տղամարդը չի իմացել, որ խախտում էր Հռոմի շատրվանների մոտ ուտելու, խմելու եւ նստելու արգելքը։ Սրանք այն մի շարք կանոնների մի մասն են, որոնք 2017 թվականին սահմանել է նախկին քաղաքապետ Վիրջինիա Ռագին:

Американский турист был оштрафован на 450 евро за нарушение одного из римских правил «городского приличия», съев мороженое на ступенях фонтана, пишет The Guardian.
55-летний мужчина, у которого также было пиво в руке, получил выговор от полиции у Фонтана-деи-Катекумени, на небольшой живописной площади в районе Монти. Построенный Баттистой Рускони в 1589 году, фонтан является популярным местом, где люди собираются ночью, но в пятницу его закрыли, чтобы никто не сидел на ступенях.
Мужчина не знал,  что нарушает запрет есть, пить и сидеть у фонтанов Рима, часть множества правил, введенных бывшим мэром Вирджинией Рагги в 2017 году.