Նոր Զելանդիայում մարաթոնի մասնակիցներից մեկը հեռավորությունը գարեջրի հսկա տուփի համազգեստով է հաղթահարել, հայտնում է 1News պորտալը։
Սպորտային մրցումները տեղի են ունեցել 2022 թվականի սեպտեմբերի 11-ին՝ Օտագոյի շրջանի Դանեդին քաղաքում։ Ուլտրամարաթոնի վազորդ Գլեն Սաթոնը միջոցառմանը ներկայացել է գարեջրի տարայի ինքնաշեն համազգեստով: Ավելի ուշ նորզելանդացին բացատրել է, որ նման տարօրինակ արտաքինով ցանկացել է ուրախացնել մարդկանց եւ աջակցել սպորտային ոլորտին՝ նրա համար մի քանի դժվար տարիներից հետո։
Մարզիկը պատմել է, որ մրցավազքի ժամանակ քամին բառացիորեն քշել է իրեն, եւ ինքն ընկել է։ Սակայն տղամարդուն, այնուամենայնիվ, հաջողվել է վեր կենալ եւ հասնել վերջնագծին։
«Ես չեմ տուժել, բայց տարան փոքր-ինչ վերանորոգման կարիք կունենա»,- ասել է Սաթոնը:
Աղբյուրի համաձայն՝ 2021 թվականի մայիսին տղամարդը չորս օր անդադար վազել է 600 կմ, որպեսզի բարեգործության համար գումար հավաքի։

В Новой Зеландии один из участников марафона преодолел дистанцию в костюме гигантской пивной банки, сообщает портал 1News.
Спортивное соревнование состоялось 11 сентября 2022 года в городе Данидин, регион Отаго. На это мероприятие ультрамарафонец Гленн Саттон явился в самодельном костюме банки пива. Позже новозеландец объяснил, что таким экстравагантным внешним видом он хотел развеселить людей и поддержать спортивную индустрию после нескольких трудных для нее лет.
Спортсмен рассказал, что во время забега его буквально снесло ветром, и он упал. Однако мужчине все же удалось подняться и добраться до финиша.
«Я не пострадал, но банке потребуется небольшой ремонт», — поделился Саттон.
По данным источника, в мае 2021 года мужчина пробежал без остановок 600 км за четыре дня, чтобы собрать деньги на благотворительность.