Թուրքական ՌՕՈւ-ի ինքնաթիռները հարվածներ են հասցրել Հալեպի հյուսիս-արեւմուտքում գտնվող Շեյխ Իսա բնակավայրի քուրդ մարտիկներին, կիրակի տեղեկացրել էր Firat News Agency-ն։ Գործակալության տեղեկացմամբ՝ օդային գրոհը շարունակվել է գիշերվա ժամերին եւ ընդգրկել հարեւան Էշ Շեհբա շրջանը, քրդական ջոկատների շարքերում կորուստների մասին տեղեկություններ չեն նշվել։
Ռմբակոծման եւ գնդակոծման է ենթարկվել  Այն-էլ-Արաբը (քրդերեն անվանումը՝ Քոբանի), որը գտնվում է Եփրատի արեւելյան ափին, Հալեպ նահանգի կենտրոնից 150 կիլոմետր հեռու։ Կրկին գնդակոծվել են սիրիական զինծառայողների դիրքերը Աշմե գյուղում։
Քրդական «Դեմոկրատական Սիրիայի ուժերի» (ԴՍՈւ) հրամանատարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ֆերհաթ Շամին նոյեմբերի 20-ին Firat News Agency գործակալությանն ասել էր կառավարական զորքերի ստորաբաժանումների 15 զինվորի մահվան մասին, որոնք հունիսին ուղարկվել էին Սիրիայի հյուսիս՝ Թուրքիայի հավանական ներխուժումը հետ մղելու համար։ ԴՍՈւ-ն կրել է վնասներ՝ 35 սպանված եւ վիրավոր։
Գործակալության տվյալներով՝ քրդերը նախաձեռնել են առնվազն երկու զինված հարձակում՝ ի պատասխան թուրքական ավիացիայի կենտրոնացված ռմբակոծումների։ Նրանք ականանետներից կրակ են բացել սահմանամերձ Կարկամիշ շրջանի (Գազիանթեփ նահանգ) եւ  «Օնջուփընար» անցակետի ուղղությամբ։ Կրակը վարվել է սիրիական Թել Ռիֆաաթ տարածքից, վիրավորվել է ութ մարդ։
Սիրիայի հյուսիս-արեւելքում, Հասեկե նահանգում, թուրքական հրետանին նոյեմբերի 21-ի գիշերը գնդակոծել է քրդական Թել Լաբան եւ Էլ Կուզեյլիա գյուղերը, որոնք գտնվում են М4 ռազմավարական մայրուղու մոտ, որն իրար է կապում Սիրիայի արեւմտյան եւ արեւելյան շրջանները։
Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացրել է, որ նոյեմբերի 20-ի գիշերը Իրաքի եւ Սիրիայի հյուսիսում օդային գրոհի հետեւանքով ոչնչացվել է 89 թիրախ։ Գերատեսչության տվյալներով՝ հարվածները հասցվել են  Թուրքիայում արգլված Քրդական աշխատավորական կուսակցության եւ սիրիական քրդերի կազմավորումների տեղակայման վայրերին։

The planes of the Turkish Air Force attacked the Kurdish fighters of Sheikh Isa settlement in the northwest of Syria’s Aleppo Governorate, Firat News Agency reported on Sunday.
The airstrike continued during the night and included the neighboring Esh Shehba region. There were no reports of losses in the ranks of the Kurdish forces.
Ain-el-Arab (Kurdish name: Kobani), which is located on the eastern bank of the Euphrates, 150 kilometers from the center of Aleppo Governorate, was bombarded and shelled. The positions of Syrian soldiers in Ashme village were shelled again.
The Kurds launched at least two armed attacks in response to the concentrated bombings of Turkish military aviation. Eight people were injured.
On the night of November 21, Turkish artillery bombarded the Kurdish villages of Tel Laban and El Kuzeylia, located near the M4 strategic highway, which connects the western and eastern regions of Syria, in Al-Hasakah Governorate, in the northeast of Syria.
The Ministry of National Defense of Turkey informed that on the night of November 20, 89 targets were destroyed as a result of the airstrike in the north of Iraq and Syria. According to the information of the department, the attacks were carried out on the places of deployment of the Kurdistan Workers' Party (PKK), which is banned in Turkey, and the Syrian Kurds.