Հայաստանի հետ բանակցությունների հաջորդ փուլը տեղի կունենա առաջիկա շաբաթների ընթացքում։ Այս մասին ԵՄ Արեւելյան գործընկերության ԱԳ նախարարների հանդիպմանը հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը, տեղեկացնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
«...Խաղաղության համաձայնագրի տեքստի շուրջ երկկողմ բանակցությունները սկսվել են։ Նոյեմբերի 7-ին Վաշինգտոնում Հայաստանի արտգործնախարարի հետ հանդիպումից հետո Ադրբեջանը վերանայված առաջարկներ է ներկայացրել Հայաստանին։ Ակնկալվում է, որ բանակցությունների հաջորդ փուլը տեղի կունենա մոտակա շաբաթների ընթացքում»,- ասել է Բայրամովը։
Ադրբեջանի արտգործնախարարը հավելել է, որ Ադրբեջանի եւ Հայաստանի՝ որպես երկու իրավահավասար ինքնիշխան պետությունների միջեւ խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը հիմք կստեղծի փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր հարցերի լուծման համար։

The next stage of negotiations with Armenia will take place in the coming weeks, Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov said at a meeting of foreign ministers of the EU Eastern Partnership, Azerbaijani media reported.
"...Bilateral negotiations on the text of the peace agreement have started. On November 7, after a meeting with the Armenian foreign minister in Washington, Azerbaijan presented revised proposals to Armenia. The next round of talks is expected to take place in the coming weeks," Bayramov said.
The Azerbaijani foreign minister added that the signing of a peace treaty between Azerbaijan and Armenia as two equal sovereign states would create a basis for resolving all issues of mutual interest.