TechArt ընկերությունը կներկայացնի իր պատմության մեջ սեփական մշակման առաջին սուպերքարը, գրում է Motor-ը։
Գերմանական ատելյեն, որը հայտնի է Porsche-ի տարբեր մոդելների վրա հիմնված իր նախագծերով, որոշել է շուկայի նոր սեգմենտ մուտք գործել եւ հայտարարել է ոչ միայն վաճառքի ներկայացված մոդելի թյունինգի, այլ իր մշակման մի մեքենայի մասին: Ատելյեի պատմության մեջ առաջին՝ լիովին «ինքնուրույն» TechArt սուպերքարի դեբյուտը նախատեսված է 2023 թվականի մարտի 17-ին, ընդ որում՝ որպես մեքենայի առաջին պաշտոնական ցուցադրության վայր ընտրվել է Հարավարեւելյան Ասիան եւ Բանգկոկի միջազգային ավտոսրահը։
Նորույթի մասին տեղեկություններ չկան, սակայն, դատելով միակ հասանելի թիզերից, խոսքը վերջին սերնդի Porsche 911 սպորտային մեքենայի խորը արդիականացման մասին է։
Սուպերքարը կարող է հիմնված լինել 2021 թվականի TechArt GTstreet R-ի վրա, որն իրենից ներկայացնում է 800 ձիաուժ հզորությամբ նոր Porsche 911 Turbo: Ընդհանուր առմամբ, նախատեսվել է արտադրել մոդելի 87 օրինակ՝ GTstreet R-ի կատարմամբ։

Компания TechArt выпустит первый в истории ателье суперкар собственной разработки, пишет Мотор.
Немецкое ателье, которое известно своими проектами на базе различных моделей Porsche, решило выйти в новый для себя сегмент рынка и анонсировало не просто тюнинг представленной в продаже модели, а некий автомобиль собственной разработки. Дебют первого в истории ателье полностью «самостоятельного» суперкара TechArt запланирован на 17 марта 2023 года, причём местом первого официального показа машины выбрана Юго-Восточная Азия и международный автосалон в Бангкоке.
Никакой информации о новинке нет, но судя по единственному доступному тизеру, речь всё же идёт о глубокой модернизации спорткара Porsche 911 последнего поколения.
В основу суперкара может лечь представленный в 2021 году TechArt GTstreet R, представляющий собой 800-сильный трек-кар на базе нового Porsche 911 Turbo. Всего к производству было запланировано 87 экземпляров модели в исполнении GTstreet R.