«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին ՔՊ կենտրոնական գրասենյակում տեղի է ունեցել կուսակտիվի ամենշաբաթյա հավաքը, վարել է Նիկոլ Փաշինյանը։ Ինչպես նախորդ 2 նիստերը, սա էլ նվիրված է եղել Երեւանի ընտրություններին։ ՔՊ տարածքային խորհուրդները վարչությանն են ներկայացրել իրենց ցուցակները, որոնցից վարչությունը պետք է ընտրի արժանիներին եւ ընդգրկի վերջնական ցուցակում։ Տարածքային խոշոր կառույցները 9-10-ական թեկնածու են ներկայացրել, փոքրերը՝ ավելի քիչ։
Հերթով հիմնավորել են, թե ինչու են հենց այդ մարդկանց ընդգրկել ցուցակում։ ՔՊ աղբյուրների փոխանցմամբ՝ քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանն ակնհայտ դիսկոմֆորտի մեջ է, քանի որ Փաշինյանն ամեն առիթով հասկացնում է, որ նա չի կարող ինքնուրույն որոշումներ կայացնել` պարտավոր է ամեն ինչ համաձայնեցնել ՔՊ վարչության հետ»:

Вчера в головном офисе ГД состоялось еженедельное собрание партактива, которое вел Никол Пашинян. Как и предыдущие 2 заседания, это было посвящено выборам в Ереване. Об этом пишет газета «Грапарак».
«Региональные советы ГД представили правлению свои списки, из которых правление должно выбрать достойных и включить их в окончательный список. Крупные региональные структуры представили по 9-10 кандидатов, более мелкие - меньше.
Поочередно было обосновано, почему именно эти люди были включены в список. По словам источников в ГД, кандидат в мэры Тигран Авинян испытывает явный дискомфорт, поскольку Пашинян при каждом удобном случае дает понять, что тот не может принимать решения самостоятельно, обязан все согласовывать с правлением ГД», - пишет газета. Подробности в сегодняшнем номере «Грапарак».