Իրաք կատարած այցի շրջանակում էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը հանդիպումներ է ունեցել նաև ԻՀ բնակեցման, քաղաքաշինության և տարածքային կառավարման նախարար Բանկին Րիկանիի, ինչպես նաև ԻՀ առևտրի նախարար Ասեր Դաուդ Սալման Ալ-Ղուրեյրիի հետ։
Էկոնոմիկայի նախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Բանկին Րիկանիի հետ քննարկվել են քաղաքաշինության և հարակից ոլորտներում համագործակցության և ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները։
Ասեր Դաուդ Սալման Ալ-Ղուրեյրիի հետ հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական հարաբերությունների խորացմանը, առևտրաշրջանառության ընդլայնմանը և ներդրումների խթանմանը վերաբերող մի շարք հարցերի։
Քննարկվել է նաև Իրաքում կայանալիք տնտեսական միջոցառումներին հայաստանյան ընկերությունների մասնակցության հնարավորությունը։
Երկուստեք կարևորվել է նիստի արձանագրությամբ ամրագրված պայմանավորվածությունների իրականացման ապահովումը։

Армения и Ирак углубляют торгово-экономические отношения. Об этом было заявлено во время встреч министра экономики Армении Ваана Керобяна в Багдаде с министром заселения, градостроительства и территориального управления Ирака Банкином Рикани и министром торговли страны Асером Даудом Салманом Аль-Гуреири.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства экономики республики, в ходе встречи с Банки Рикани были обсуждены возможности сотрудничества и реализации инвестиционных программ в сфере градостроительства и смежных областях.
А во время встречи с Асером Даудом Салманом Аль-Гуреири стороны обсудили ряд вопросов, связанных с углублением торгово-экономических отношений между двумя странами, расширением торгового оборота и стимулированием инвестиций.
Стороны также обсудили возможность участия армянских компаний в экономических мероприятиях, которые состоятся в Ираке.