Երեկ՝ սեպտեմբերի 15-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 23:35-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ 21-ամյա Արման Կ.-ն իր վարած Chevrolet մակնիշի ավտոմեքենայով Սեբաստիա փողոցում՝ «Ֆլեշ» բենզալցակայանի հարևանությամբ, վրաերթի է ենթարկել Երևանի բնակիչներ 15-ամյա Հայկ Հ.-ին և 15-ամյա Արամ Մ.-ին։
Ինչպես տեղեկացնում է Shamshyan.com-ը, վրաերթի ենթարկվածներից Հայկ Հ.-ն տեղում մահացել է, իսկ Արամ Մ.-ն բուժօգնության է տեղափոխվել «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն:
Վարորդը փախուստի չի դիմել, ահազանգել է շտապօգնություն, օգնել է օպերատիվորեն ժամանած բժիշկների հերթապահ խմբին վիրավորին տեղափոխել հիվանդանոց:
Դեպքի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Քննիչի հանձնարարականով ավտոմեքենան և ինքնագլորը տեղափոխվել են ՊԾ Երևան քաղաքի գնդի պահպանվող հատուկ տարածք:
Վարորդը ենթարկվել  սթափության փորձաքննության, եղել է սթափ:
«Աստղիկ» բժշկական կենտրոնից ահազանգել են Ոստիկանության Մալաթիայի  բաժին և հայտնել, որ վիրավորին անհրաժեշտ բուժօգնություն ցուցաբերելուց հետո տեղափոխել են «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն:
Դեպքի ականատեսներն ասել են, որ երեխաները եղել են էլեկտրական ինքնագլորով, որը նախատեսված է եղել մեկ մարդու համար և անակնկալ հայտնվել են փողոցում, ինչից հետո տեղի է ունեցել ողբերգական վրաերթը:

Трагическое происшествие произошло вчера, 15 сентября, в Ереване.
В районе 23:35 21-летний житель Еревана Арман К. за рулем автомобиля марки «Chevrolet» на улице Себастиа, по соседству с бензозаправочной станцией «Флеш», сбил двоих 15-летних жителей Еревана Айка Г. и Арама М.
Как сообщает Shamshyan.com, один из подвергнутых наезду скончался на месте, а Арам М. был госпитализирован в медцентр «Астхик».
Водитель не скрылся с места происшествия, позвонил в службу «скорой помощи», помог оперативно прибывшей дежурной группе врачей доставить пострадавшего в больницу.
По факту происшествия в следственном отделе возбуждено уголовное дело. По поручению следователя автомобиль и самокат доставлены на специально охраняемую территорию  Ереванского полка патрульной службы.
Водитель прошел тест на трезвость. Он оказался трезв.
Из медцентра «Астхик» позвонили в отдел полиции Малатии и сообщили, что после оказания необходимой помощи пострадавшего доставили в медцентр «Сурб Аствацамайр».
Свидетели происшествия рассказали, что подростки были на электрическом самокате, который был предусмотрен для одного человека, и неожиданно оказались на улице, после чего и произошла трагедия.