ԱՄՆ-ի բնակիչը, ով ուտում է բացառապես Big Mac-ներ, կերել է 34 հազար համբուրգեր և ողջ մնացել: Այս մասին հայտնում է Գինեսի համաշխարհային ռեկորդները։
Վիսկոնսին նահանգի Fond du Lac-ից 70-ամյա Դոնալդ Գորսկին իր առաջին Big Mac-ը կերել է McDonald's արագ սննդի ռեստորանում գրեթե 52 տարի առաջ՝ 1972 թվականի մայիսի 17-ին: «Այդ պահին ես ասացի՝ երեւի ամբողջ կյանքում սա եմ ուտելու։ Փաթեթը գցեցի հետևի նստարանին ու սկսեցի հաշվել առաջին իսկ օրվանից»,- ասում է նա։ Այդ ժամանակվանից տղամարդը պարբերաբար հաշվում է իր կերած համբուրգերի քանակը և մինչ օրս պահում է բոլոր փաթեթներն ու կտրոնները։
Նա առաջին անգամ համաշխարհային ռեկորդակրի կոչմանն արժանացել է դեռ 1999 թվականին, իսկ վերջերս գերազանցել է Գինեսի ռեկորդների գրքի ռեկորդը և դարձել այն մարդը, ով կյանքում ամենաշատ Big Mac է կերել։ Համբուրգերի քանակը կազմել է 34128 հատ։
Բացի համբուրգերից, Գորսկին գործնականում այլ մթերքներ չի ուտում։ Նա օրական մինչև ինը Big Mac էր ուտում, բայց հիմա պատվիրում է մեկ ճաշի և ընթրիքի համար՝ բաց թողնելով նախաճաշը: Միակ բանը, որ տղամարդն իրեն թույլ է տվել օրվա ընթացքում, բացի համբուրգերից, փոքրիկ խորտիկն էր՝ պաղպաղակի, մրգային բարի կամ կարտոֆիլի չիփսերի տեսքով։
Նշվում է, որ Գորսկին հայտնի է տեղի McDonald's-ի բոլոր աշխատակիցներին, իսկ հաստատության պատից կախված է նրա դիմանկարը։ Տղամարդն իր հերթին այնքան է սիրում արագ սննդի կետը, որ նույնիսկ ամուսնության առաջարկություն է արել կնոջը մոտակայքում գտնվող ավտոկայանատեղիում։
Ռեկորդակիրը պատմել է, որ իր սիրելին հաշտվել է իր բազմաթիվ մոլուցքների հետ, և համբուրգերներից իր կախվածությունը բացասական ազդեցություն չի ունեցել իր վրա։

Житель США, питающийся исключительно «Биг Маками», съел 34 тысячи гамбургеров и остался жив вопреки опасениям окружающих. Об этом сообщает Guinness World Records.
70-летний Дональд Горски из города Фонд дю Лак, штат Висконсин, съел свой первый «Биг Мак» из ресторана быстрого питания «Макдоналдс» почти 52 года назад, 17 мая 1972 года. «В тот момент я сказал: "Наверное, я буду есть их до конца жизни". Я бросил упаковку на заднее сиденье и начал считать их с первого дня», — рассказывает он. С того момента мужчина регулярно подсчитывает количество съеденных гамбургеров и до сих пор хранит все упаковки и чеки.
Он впервые был удостоен звания мирового рекордсмена еще в 1999 году, а недавно побил рекорд по версии Книги рекордов Гиннесса и стал человеком, съевшим самое большое количество «Биг Маков» за жизнь. Количество гамбургеров составило 34128 штук.
Кроме гамбургеров Горски не ест практически никаких других продуктов. Раньше он съедал до девяти «Биг Маков» в день, а сейчас заказывает по одному на обед и ужин, пропуская завтрак. Единственное, что мужчина, помимо гамбургеров, позволял себе в течение дня — это небольшой перекус в виде мороженого, фруктового батончика или картофельных чипсов.
Отмечается, что Горски знают все сотрудники местного «Макдоналдса», и его портрет висит на стене в заведении. Мужчина, в свою очередь, так любит ресторан быстрого питания, что даже сделал предложение своей жене на парковке около него. Рекордсмен заявил, что возлюбленная смирилась с его многочисленными навязчивыми идеями, а его зависимость от гамбургеров не оказала на нее негативного влияния.