Կանանց միջազգային օրվա կապակցությամբ դեսպան Քվինը կլոր-սեղան քննարկման էր հրավիրել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում խաղաղարարական նախաձեռնություններ իրականացնող առաջատար գործիչներին։
Քննարկման ընթացքում դեսպանը ծանոթացել է նրանց կարևոր աշխատանքին՝ միտված խաղաղության երկխոսությանը, հակամարտությունների կանխարգելման ուսուցումներին, կրթական նախաձեռնություններին և միջսահմանային լրագրողական ծրագրերին։
Դեսպան Քվինն ընդգծել է, որ Միացյալ Նահանգներն աջակցում է քաղաքացիական հասարակության խաղաղարարական ջանքերին և կարևորում է կանանց բովանդակալի ներգրավվածությունը հակամարտությունների կանխարգելման բոլոր մակարդակներում։

In honor of International Women's Day, US Ambassador to Armenia Kristina Kvien hosted a roundtable discussion with inspiring peacebuilders who are leading efforts to bring peace to the South Caucasus region, informed the US Embassy in Armenia.
During the discussion, Ambassador Kvien learned about their important work to support peace dialogues, conflict prevention training, educational initiatives, and cross-border journalism programs.
Ambassador Kvien emphasized US support for civil society peace building efforts, and the importance of empowering women to participate meaningfully at all levels of conflict prevention.