Այսօր՝ հուլիսի 20-ին, ողբեգական դեպք է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում: Ժամը 19:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարաության ոստիկանության Սյունիքի մարզային վարչությունում և ոստիկանության Կապանի բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Կապան քաղաքում գտնվող ՀՀ ՊՆ-ին պատկանող հրաձգարանում դի կա:Հայտնում է shamshyan.com-ը:
Ոստիկաններն ու քննիչները հրաձգարանի տարածքում հայտնաբերել են տղամարդու դի: Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ տեղի է ունեցել պայթյուն, ինչն էլ դարձել է մահվան պատճառ:
Դեպքի փաստով Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզվում են դեպքի հանգամանքներն ու մահացածի ինքնությունը:
Հնարավոր է՝ նախաձեռնված քրեական վարույթը փոխանցվի ՀՀ քննչական կոմիտեի Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության կայազորի քննչական վարչություն:

Трагедия произошла сегодня, 20 июля, в Сюникской области.
Около 19:00  в Сюникское управление полиции и отдел полиции Капана поступили оперативные сведения о том, что на стрельбище Минобороны Армении в Капане обнаружено тело. Об этом сообщает shamshyan.com.
Полицейские и следователи обнаружили на стрельбище тело мужчины. По предварительным данным, произошел взрыв, который и стал причиной его гибели.
По факту произошедшего в Сюникском областном следственном управлении инициировано уголовное производство. Устанавливаются обстоятельства произошедшего и личность покойного.
Есть вероятность, что уголовное производство будет передано в следственное гарнизонное управление Военного следственного главного управления.