Նյու Յորքի Ռոչեսթեր քաղաքում զանգվածային հրաձգության հետևանքով զոհվել է մեկ մարդ, վիրավորվել՝ վեցը, հայտնում է New York Post-ը՝ հղում անելով տեղի ոստիկանությանը։
«Մեյփլվուդ այգում տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով 20-ն անց մեկ մարդ մահացել է, ևս մեկը ծանր վիճակում է... Եվս հինգ տուժածներ տեղափոխվել են Նյու Յորք նահանգի հիվանդանոցներից մեկը»,–գրում է թերթը։
Պարբերականի տեղեկություններով՝ ոստիկանությունը հարցաքննում է վկաներին և փնտրում կրակողներին, որոնց ստույգ թիվը դեռևս հայտնի չէ։
Մահացածի ինքնությունը դեռ պարզված չէ, եզրակացրել է թերթը։
Ավելի վաղ WTVA հեռուստաալիքը հայտնել էր ԱՄՆ-ի Միսիսիպի նահանգի Ինդիոլա քաղաքում զանգվածային հրաձգության մասին, որի ժամանակ երեք մարդ զոհվել էր, ևս 16-ը վիրավորվել։ ԶԼՄ-ների տվյալներով՝ բոլոր սպանվածները 19 տարեկան են։

Один человек погиб, шесть пострадали при массовой стрельбе в городе Рочестер американского штата Нью-Йорк, сообщает газета New York Post со ссылкой на местную полицию.
«В результате стрельбы в парке Мэйплвуд около 18:20 погиб один человек в возрасте 20 лет, еще один человек находится в критическом состоянии... Еще пятеро пострадавших были доставлены в больницу на севере штата Нью-Йорк с незначительными ранениями», - пишет издание.
По данным газеты, полиция опрашивает свидетелей и ищет стрелявших, точное количество которых все еще неизвестно.
Личность погибшего пока не раскрывается, заключила газета.
Ранее телеканал WTVA сообщал о массовой стрельбе в городе Индианола штата Миссисипи в США, в ходе которой погибли три человека, еще 16 пострадали. По данным СМИ, всем погибшим было по 19 лет.